Banánové lodičky plné čokolády

Doba přípravy:
Počet porcí: 3
Banánové lodičky plné čokolády Foto:
Banánové lodičky plné čokolády
Foto: Kuchařka pro supertátu

Banány s čokoládou jsou prostě geniální. V létě při grilování je to ideální dezert na gril, podávejte k němu i zmrzlinu. Ráno si musíte vystačit s troubou a čokoládou. Každopádně stačí dvě suroviny a za chvíli máte na stole super snídani nebo večerní lék na mlsnou.

Suroviny
banán 3 ks
kvalitní čokoláda 100 g
Postup
1

V jednoduchosti je krása! Uchopte neoloupaný banán stopkou nahoru a shora ho nařízněte asi tak do půlky. Do vytvořené štěrbiny naskládejte čtverečky čokolády. Naplněný banán položte na obdélník alobalu a udělejte z něj něco jako vaničku.

2

Rozpalte troubu na 180 stupňů a banány tam naskládejte. Nechte zapéct asi 15 minut, aby se čokoláda rozpustila.

3

Děti to nejraději jedí kávovou lžičkou. Připravte se, že čokoláda bude na bradě, stole, podlaze… Malým dětem raději strčte za triko utěrku.

Banánové lodičky plné čokolády Foto:

Banánové lodičky plné čokolády, foto: Kuchařka pro supertátu

KUCHAŘKA PRO SUPERTÁTU

Kuchařka pro supertátu Foto:

Uvařit, uklidit, děcka zabavit a nezbláznit se!

Od autora Deníku muže na mateřské Ondry Holinky

Hlavně nepropadat panice! Jestli mám doma zůstat s třemi hladovými krky a večer i hladovou ženou, neztratit chlapskou podstatu, a ještě být dobrým tátou a manželem – to už chce promakanou rukojeť pro skvělýho tátu!“ A tady je – Kuchařka pro tatínky plná nadupaných receptů prověřených jedním z nich, opravdovým tátou. Kniha obsahuje nejen deset tematických kapitol, kdy táta vaří polívky, dělá svačinky i oblíbené omáčky a těstoviny, kdy se pořádně vytáhne před mámou i paní učitelkou, ale také zápisky z Ondrova deníku, v nichž se mimo jiné dozvíte, jak nepropadnout alkoholismu, jak vyřešit problémy a nevyžírat pořád dokola ledničku, jak uspat děti bez zpívání a neuspat u toho krásnou manželku a mnoho dalších zážitků z jeho šťastných i zoufalejších dní. A kniha dá prostor na psaní i dalším nešťastníkům.

Pevná vazba, ke každému receptu fotografie, deník táty na mateřské – prostor na psaní deníku pro další táty, prostor na vlepování fotografií, 180 stran, 499 Kč

Videa

reklama

reklama