Asijský kapr ve woku

Doba přípravy:
Počet porcí: 2
Asijský kapr ve woku  Foto:
Asijský kapr ve woku
Foto: Mikuláš Gottwald / PHOTOONE

Kapr je například v čínské kuchyni velmi oblíbený. Zkuste ho tentokrát připravit trochu jinak a dejte mu asijský šmrnc. Výrazné chutě kaprovi sluší :)

Suroviny
filety z kapra 500 g
čerstvý zázvor 20 g
česnek 20 g
rýžové víno 100 ml
šalotka 20 g
čerstvé chilli 10 g
rybí omáčka 20 ml
solamyl 50 g
rostlinný olej
Postup
1

Filety z kapra zbavte kostí, stáhněte z kůže, nakrájejte ho na tenké plátky a vložte do mísy. Zázvor a česnek nakrájejte na drobné kostičky, přilijte sójovou omáčku, poloviční množství rýžového vína a vše společně dobře promíchejte. Nechte v lednici marinovat 1 hodinu.

2

V rendlíku rozpalte olej na 180 °C, marinovaného kapra obalte v solamylu a usmažte. Mezitím nasekejte šalotku a chilli na tenké plátky. Usmaženého kapra vyjměte z oleje a nechte okapat na papírové utěrce.

3

Rozpalte si pánev, v misce smíchejte rybí omáčku, zbytek rýžového vína s šalotkou a chilli. Do pánve vhoďte usmaženého kapra, přilijte připravenou směs a důkladně promíchejte.

Asijský kapr ve woku 2 Foto:

Asijský kapr ve woku  Foto:

Asijský kapr ve woku, foto: Mikuláš Gottwald / PHOTOONE

Asijský kapr ve woku 4 Foto:

Lukáš Želechovský

Šéfkuchař pražského Buddha Baru, který propadl kouzlu asijské gastronomie i kultury, která ho stále baví a překvapuje něčím novým. Učil se od japonských a indonéských kuchařů, kteří mu otevřeli cesty do jiného světa. Jeden rok strávil ve Střední Americe, kde pracoval s exotickými surovinami. V jeho jídlech se odráží chuť přijímat výzvy a experimentovat.

Jak většinou trávíte Vánoce?

Vánoce trávím společně s rodinou a spoustou jídla.

Co nesmí chybět na vaší vánoční tabuli?

Máme zažitou rodinnou tradici, která se stále opakuje každý rok: rybí polévka s krutony a mlíčím, smažený kapr s bramborovým salátem a samozřejmě vanilkové rohlíčky.

Další neotřelé recepty na přípravu kapra od špičkových šéfkuchařů najdete v novém čísle časopisu Prima FRESH, které je právě v prodeji:

Článek

Vánoční hostina s Prima FRESH  Foto:

Vychutnejte si sváteční hostinu s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Je to přesně rok, kdy jsme pro vás připravovali první číslo časopisu Prima Fresh a doufali, že vás osloví a najdete v něm inspiraci pro každodenní vaření i slavnostní...

Videa

reklama

reklama