Poslední červnový víkend ve znamení dobrého jídla a pití!

Poslední červnový víkend ve znamení dobrého jídla a pití! Foto:
Poslední červnový víkend ve znamení dobrého jídla a pití!
Foto: istockphoto.com + facebook

Blíží se konec měsíce června, ale sezona gastroakcí samozřejmě nekončí, naopak! Nejen poslední červnový víkend bude plný dobrot a dobrého pití. Však se podívejte sami, máme tu výběr několika akcí.

Merkádo – Latinská Amerika na Jiřáku

Merkádo promění počtvrté v řadě náměstí Jiřího z Poděbrad v Latinskou Ameriku. Letošní téma festivalu je CHILLI. Merkádo, trhy s bohatou nabídkou exotických jídel, nápojů, uměleckých výrobků a doprovodným hudebním a tanečním programem, ve čtvrtek 22. června od 9 do 21 hodin promění náměstí Jiřího z Poděbrad v Latinskou Ameriku: energickou, plnou hudby, rytmu, tance a cizokrajných vůní. Letošní ročník Merkáda představí na více jak čtyřicet vystavovatelů nabízejících výhradně zboží ze zemí Střední a Jižní Ameriky!

náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha

WOW Waffle pop-up

Podnik Wow Waffle si pro vás již od tohoto čtvrtka 22. června do konce týdne připraví bohatou nabídku různých náplní netradičních vaflí – jak sladkých, tak slaných. Bublinkové vafle jsou výbornou variantou street foodu, kterou si nesmíte nechat ujít! Přijďte do Kavárny co hledá jméno.

Kavárna co hledá jméno; Stroupežnického 10, Praha

Recept

Vafle bez lepku a laktózy Foto:

Vafle bez lepku a laktózy

Trendem dnešní doby je pokud možno omezovat lepek a mléčné výrobky, čímž výrazně odlehčíte zažívacímu ústrojí. Zkusili jsme oblíbené vafle připravit bezlepkové a zároveň...

Pivo & smažák

Vůbec poprvé najdete to nejznámější z Lokálů na zahrádce VNITROBLOCKu. Pivo, jak ho znáte, a smažák, jak ho neznáte! Za výčep se postaví například mistr světa v čepování piva Lukáš Svoboda a sládek Adam Matuška – a načepují vám pečlivě ošetřený plzeňský ležák nebo El Dorado od Pivovar Matuška. Světovou premiéru bude mít ovšem smažák z Lokálu v housce – legenda dělaná na přepuštěném másle, prezentovaná v čerstvém pečivu. A kdy toto všechno bude? V pátek 23. a v sobotu 24. června!

VNITROBLOCK; Tusarova 31, Praha

Víno z celého světa

Nemusíte jezdit na cestu kolem světa, abyste mohli ochutnat vína ze všech koutů země. Stačí přijít 24. června na Smíchovskou náplavku. Od 10 hodin pro vás bude připravena přehlídka vín z více než 30 zemí, kromě klasických vinařských velmocí, jako je Francie, Itálie, Rakousko, Argentina, Španělsko nebo Austrálie, budete moci ochutnat vína z Libanonu, Izraele, Gruzie, Bulharska, Nového Zélandu, Uruguaye, Peru a dalších zemí. Nebudou chybět ani sekty, šumivá vína nebo portské. Samozřejmostí bude párování vín s jídlem, a to nejen s masem či rybami, ale také se zeleninovými saláty, sýry, ovocem nebo čokoládou. Pestrou paletu vín bude doplňovat i občerstvení v podobě tapas, specialit z grilů, darů moře, ústřic, uzenin, exotického ovoce, šneků, terin a dalších.

Smíchovská náplavka; Hořejší nábřeží, Praha

gastro akce - čtvrtý červen 2 Foto:

Momoichi slaví první rok

Podnik Momoichi slaví první výročí a majitelé se to rozhodli rozjet ve velkém. O víkendu 24. a 25. června se můžete těšit na workshopy, Malé divadlo kjógenu, ale především na hromadu dobrého jídla v japonském a asijském duchu – okonomijaki, wagaši, zmrzlinu ze zeleného čaje, ale také speciální burger, který v omezeném množství připraví restaurace Dish, sídlící jen pár kroků od Momoichi. V neděli bude specialitou pro změnu havajský pokrm "Poke". Pokud máte rádi asijskou kuchyni, rozhodně není nad čím váhat!

Momoichi Coffetearia; Římská 35, Praha

Prague Ice Cream Festival

Přijďte se pobavit s rodinou nebo přáteli na Prague Ice Cream Festival – svátek všech druhů zmrzliny! Není lepší způsob jak zahájit léto! Třetí ročník bude také obohacen o skvělý doprovodný program pro všechny věkové skupiny a rozšířené zázemí pro vaše pohodlí. Nově se můžete těšit na báječné workshopy. Samozřejmě nebudou chybět tolik oblíbené soutěže, zmrzliny zdarma, ochutnávky, DJ's (Spectral, Flyplender), párty stan či dětský zábavní park. Zapište si do diáře 25. června!

Výstaviště Praha-Holešovice; Areál Výstaviště 67, Praha

Připravila Tereza Pánková

Videa

reklama

reklama