Novoroční tipy na nové restaurace a kavárny. Už jste je navštívili?

Další tipy na nové restaurace a kavárny Foto:
Další tipy na nové restaurace a kavárny
Foto: facebook

Před koncem roku 2016 se na gastronomické scéně objevilo několik nových podniků. Dnes to bude nová burgrárna s českým pivem; místo pro ty, kteří milují pelmeně, ale také dva podniky, kde má hlavní slovo sladké!

The Craft

Jaké bylo překvapení, když jsme zjistili, že severskou restauraci Reinsdyr vystřídal podnik s názvem The Craft. Tentokrát si zde nepochutnáte na rybách, ale na šťavnatých burgerech a pivu z českých minipivovarů. Mají celkem šest píp a co dva týdny vždy jedno pivo vymění. A kromě již zmiňovaných burgerů si můžete pochutnat na kuřecích křídlech i něčem menším (jako předkrm mají olivy, šunku, saláty). Ale pozor! Otevírají až v 15.00, takže žádné polední obědy se zde nekonají.

Craft burger: hovězí mleté maso, sladová houska, hořčičná majonéza, nachos, chedar, slanina, římský salát, rajče, cibule

náměstí Míru 4, Praha 2

Další tipy na nové restaurace a kavárny 2 Foto:

Pelmeňárna

Druhým naším tipem je Pelmeňárna – podnik, který najdete v samotném centru Prahy. Jak už samotný název napovídá, hlavním produktem tohoto místa jsou pelmeně a vareniky. Pokud se vám při pomyšlení na plněné taštičky sbíhají sliny, jste na správné adrese. V nabídce najdete masové pelmeně (kromě klasiky jako drůběží nebo hovězí můžete ochutnat i skopové). Na své si přijdou i vegetariáni, pro ně jsou připraveny například vareniky s bramborovou kaší a cibulkou.

Vyzkoušejte také denní menu: sibiřské pelmeně se zakysanou smetanou a pivem či limonádou za 135 Kč každý den od 11 do 16 hodin.

Štěpánská 11, Praha 1

Další tipy na nové restaurace a kavárny 3 Foto:

Hanny Cafe

Novinkou na vinohradské kávové scéně je Hanny Cafe – původně zde byla kavárna Ev Coffee (i když, prapůvodně vlastně obchod s potravinami). V Hanny Cafe si můžete dopřát snídani a například domácí bábovky, které jsou pro toto místo typické. Nechybí ani káva a další nápoje.

Snídaňová nabídka: croissant s máslem a marmeládou, bílý jogurt s müsli se sušeným ovocem a ořechy, domácí vánočka s rumovými rozinkami s máslem a marmeládou

Korunní 35, Praha 2

Další tipy na nové restaurace a kavárny 4 Foto:

Cukrárna Kolbaba

Znáte cukrárnu Kolbaba? Jednu pobočku najdete v Brně, ale nově byla otevřena stejnojmenná cukrárna i v Ostravě. Najdete zde dorty, zákusky i v mini verzi a pokud máte alergii na lepek, připravují zde například bezlepkový cookies dort. A co by to bylo za cukrárnu bez kávy!

Čs. Legií 18, Ostrava

Uložit

Videa

reklama

reklama