Novinky na trhu: obědové krabičky, zdravé mořské řasy nebo poctivá slivovice

Novinky a tipy - září Foto:
Novinky a tipy - září
Foto: TZ

Začal nový školní rok a zásoba krabiček na obědy se bude rozhodně hodit! K tomu ještě několik tipů pro dospělé – na vaření, mlsání i odpolední popíjení! ;)

Tefal Master Seal Micro

Novinková řada plastových dóz Tefal Master Seal Micro je jedinečná díky vlisovanému těsnění Freshness seal, které zajišťuje 100% vodotěsnost a zdravotní nezávadnost. Unikátní je ventilek ve víku, který zajišťuje pohodlné ohřívání pokrmů v mikrovlnné troubě, aniž je nutné víko odnímat. Tato řada je mrazuvzdorná a omyvatelná v myčce. Dózy Master Seal Micro si můžete pořídit v různých velikostech od objemu 0,55 l po 1,2 l. Praktické je vnitřní členění, to zajišťuje oddělení více druhů potravin. Doporučená maloobchodní cena od 159 Kč.

Novinky a tipy - září 2 Foto:

Bio kokosová voda

V českých obchodech nově najdete COCOXIM, bio kokosovou vodu z mladých zelených kokosů. Ta je skvělým přírodním zdrojem vitamínů, energie a zároveň hydratuje lépe než obyčejná voda. Má jemně nasládlou chuť a vybrat si můžete z několika příchutí kokos, ananas, lotos a citrus. Kokosy, ze kterých se tato voda vyrábí, pocházejí z oblasti Ben Tre ve Vietnamu z vlastní bio kokosové farmy. Jedná se o shluk ostrůvků v deltě řeky Mekong, která sem po staletí přináší naplaveniny bláta bohatého na humus, množství antibakteriálních látek, přírodní antibiotika a mikroorganická hnojiva. Mekongu se již po staletí právem říká Zahrada světa či Řeka zázraků. Na farmě nejsou používána žádná průmyslová hnojiva ani chemické pesticidy. Na rozdíl od mnoha jiných oblastí je zde zakázán chov skotu a drůbeže, aby se půda neznečistila výkaly. COCOXIM koupíte v síti drogerií Rossmann nebo na Košík.cz od 45,90 Kč za balení 330 ml.

Novinky a tipy - září 3 Foto:

Lahodný olej z Amazonie

Společnost Seanergy začala distribuovat do českých obchodů paraořechový olej z bolivijské Amazonie pod značkou PARAolej. Tento olej bohatý na Omega 6 a 9 mastné kyseliny, vitaminy a stopové prvky snižuje špatný cholesterol a má silné antioxidační a protizánětlivé účinky. Využití paraořechového oleje se neomezuje jen na gastronomii, přidává se rovněž do šamponů a krémů. Výroba oleje navíc nijak nezatěžuje životní prostředí.

Aktuálně ho seženete v Makru a postupně i v dalších řetězcích v baleních po 250 ml za cenu kolem 250 korun a v 500 ml za přibližně 450 korun.

Malý kávovar KRUPS Nespresso Essenza Mini

Novinka Nespresso Essenza Mini je nový kávovar značky KRUPS, který je jedinečný svou praktickou velikostí. Essenza Mini je perfektním řešením pro milovníky kávy, kteří hledají moderní, uživatelsky příjemný a kompaktní design. Unikátní není jen jeho minimalistický vzhled a velikost, ale mile vás překvapí i svou rychlostí a jednoduchostí údržby.

Novinky a tipy - září 4 Foto:

I přes své malé rozměry je kávovarem s velkým stylem a osobností. Je navržen ve třech klasických barvách vhodných do každého interiéru – Piano Black, Pure White nebo Intense Grey. S tak velkým výběrem určitě Essenza Mini vyhoví individuálnímu stylu zejména milovníků jednoduchých a čistých linií. Doporučená maloobchodní cena těchto tří modelů je 2790 Kč. Díky dokonalému designu získal kávovar v letošním roce hned dvě prestižní ocenění – iF Design Award a Red Dot Award.

Mořské řasy Kulau BIO RAW

Mořské řasy německé značky Kulau jsou ručně sbírány z mořského dna Atlantického oceánu s maximálním důrazem na obnovování a dlouhodobou udržitelnost produkce. Všechny suroviny jsou šetrně zpracovány a sušeny v teplotě pod 40 °C (RAW). Je v nich několikanásobně více minerálních látek než v zelenině. Jedná se hlavně o vápník, draslík, železo, mangan a jód, který pomáhá ke stimulaci funkce štítné žlázy.

Novinky a tipy - září 5 Foto:

Obsahují také vlákninu, vitamíny, enzymy, rostlinné bílkoviny a chlorofyl, který působí jako přírodní antioxidant. Mořské řasy jsou nejen součástí suši, ale hodí se i do polévek, pest, salátů, pomazánek, rizot nebo těstovin. Můžete si z nich vyrobit i pleťovou masku. Řasy se jedí v suchém stavu, ale lze je i na 15 minut namočit ve vlažné vodě (4x se zvětší). Mořské řasy Kulau k objednání na Kolonial.cz.

Zlatá Vizovická slivovice

Limitovaná edice 5004 lahví Zlaté Vizovické slivovice vznikla kupáží devíti nejlepších švestkových odrůd. Největší podíl má odrůda Stanley, Čačanská lepotica a Katinka. Všechny vyrostly před dvěma lety ve vlastních sadech společnosti R. JELÍNEK. Právě v roce 2015 sklidili ve Vizovicích nejvyšší úrodu od založení sadů. Švestky měly nadprůměrně hodně cukru a také aromatických látek. Svou zlatavou barvu získává Vizovická slivovice díky stárnutí na sušených švestkách. „Každou odrůdu destilujeme zvlášť a až po následné kupáži uložíme slivovici k ročnímu zrání. V každém roce stočíme stejný počet 5004 lahví o objemu 0,7 litru,“ říká Miroslav Motyčka, obchodně-marketingový ředitel společnosti RUDOLF JELÍNEK.

„Zlatá Vizovická slivovice voní sladce po sušených švestkách, v závěru cítíme příjemné mandlové aroma, které slivovici dodávají pecky. Chuť je díky zrání a tradičním postupům jemná, sladce ovocná až medová. Mix odrůd dodává destilátu jedinečnost a neopakovatelnost,“ dodává Motyčka.

Novinky a tipy - září 6 Foto:

Limitovaná edice 5004 lahví Zlaté Vizovické slivovice 2015 50% je v prodeji od 21. srpna 2017 na e-shopu nebo v podnikových prodejnách Rudolf Jelínek v Brně a ve Vizovicích. Cena lahve o objemu 0,7 l je 749 Kč. Více na webové stránce.

Připravila Tereza Pánková

Videa

reklama

reklama