Nová místa k návštěvě: cukrařina, lasagne i fine dining

Nová místa k návštěvě: cukrařina, lasagne i fine dining Foto:
Nová místa k návštěvě: cukrařina, lasagne i fine dining
Foto: TZ

Menší výběr tipů na nové podniky je tu – novinek na gastro scéně je hned několik. Na své si přijdou fanoušci Ivety Fabešové, lasagní i palačinek! :)

Benjamin

Česká gastronomická scéna se rozrůstá o nejmladšího fine diningového člena a tím je Benjamin. Mech v interiéru, tajné menu prorostlé historií, sezení u jednoho kulatého baru a sociální restaurační koncept. Za projektem pojmenovaným podle prvorozeného syna stojí otec, kuchař a majitel Café Buddha Štěpán Návrat. Společníky mu jsou kuchaři Tomáš Torhan, Radek Jakubec a Pavol Pavlík.

Koncept restaurace je specifický – každý večer se odehrávají dvě gastronomická představení. První v půl šesté, zkrácené na šest chodů, které každého přítomného pronese zapomenutou českou kuchyni. O půl deváté připravují Tomáš a Radek degustaci o osmi chodech. Počet příchozích je omezen maximálně na 10 osob.

Norská 14, Praha

Facebook

Článek

Nová místa k návštěvě: výtečná káva, kvalitní maso i moderní česká gastronomie Foto:

Nová místa k návštěvě: výtečná káva, kvalitní maso i moderní česká gastronomie

Hledáte další tipy na podniky? Máme pro vás hned čtyři nová místa, kam můžete zavítat. Zaskočte na šálek výborné kávy, pořádný kus masa nebo třeba moderní českou kuchyni! ;)

Férová palačinkárna Liberec

Pokud holdujete palačinkám a bydlíte poblíž Liberce, určitě zpozorněte. V lednu otevřela další pobočka podniku Férová palačinkárna, kterou jste doteď mohli navštívit v Hradci Králové nebo v Pardubicích. Je to místo, kde si můžete v klidu a pohodlí vychutnat domácí palačinku, naslano i nasladko. Vybrat si můžete z klasické pšeničné nebo zdravější pohankové. K tomu vám rádi nabídnou fairtradovou kávu či pravou domácí limonádu. 

5. května 35, Liberec

webová stránka

IF Café v paláci Rosetta

Když se Elena Pasquale, členka italské rodiny, která ovládá Karlovarské minerální vody, rozhodla přebudovat palác mezi Jungmannovou a Vladislavovou ulicí na multifunkční komplex s obchody, luxusními byty a kancelářemi, prvním, koho oslovila, byla Iveta Fabešová. Palác Rosetta je jednou z nejvýraznějších staveb v Jungmannově ulici, i díky své typické schodovité fasádě ve stylu art deco.

Nová místa k návštěvě: cukrařina, lasagne i fine dining 2 Foto:

“V tolik uspěchaném prostředí dvou tepen hlavního města jsme chtěli lidem dopřát místo, kam si mohou přijít odpočinout a odměnit se. Na rozdíl od kaváren, kde se lidé často staví jen na rychlou kávu, v cukrárně si mohou dopřát chvíli klidu,” popisuje Iveta Fabešová, s jakým záměrem otevírá třetí pobočku francouzské pattiserie IF Café. Dominantou celého provozu je prosklená výroba, kde přímo vidíte, jak všechny dezerty vznikají.

Jungmannova 21, Praha

webová stránka

Lasagneria

Podnik s tradiční italskou specialitou otevřeli nedávno na Vinohradech v ulici Korunní, jmenuje se příhodně Lasagneria. Připravují je zde denně čerstvé a drží se tradičních italských receptů. Zatím mají otevřeno jen ve večerních hodinách, ale brzy se to snad změní. Kromě známé klasiky můžete vyzkoušet například pálivé salsiccia lasagne a k tomu si otevřít lahev dobrého piva.

Korunní 35, Praha

Facebook

Nová místa k návštěvě: cukrařina, lasagne i fine dining 3 Foto:

Připravila Tereza Pánková

Videa

reklama

reklama