Náš výběr dietních večeří na celý týden!

Čočkový salát s rajčaty a koriandrem  Foto:
Čočkový salát s rajčaty a koriandrem
Foto: Kubo Krížo / Bjukitchen

Stále po Vánocích přemýšlíte, jaká dietnější jídla byste měli zařadit do jídelníčku? Tak si s námi projděte tyto recepty, hned budete mít dostatečnou inspiraci! ;)

Pondělí:

První večeře je to pravé pro vegetariány. Z obyčejné mrkve a kuskusu si totiž můžete vyčarovat neskutečně lahodný pokrm!

Recept

Pečená mrkev s pestem z mrkvové natě Foto:

Pečená mrkev s pestem z mrkvové natě

Svěží jarní recept, ve kterém má hlavní slovo obyčejná, ale skvělá mrkev. K ní už patří jen porce kuskusu a voňavé pesto z mrkvové natě. Chutné pesto totiž nemusí být jen...

Úterý:

Krůtí je ideální dietní maso. Zabalené v kapustových listech se i velice dobře konzumuje a pro některé není nutná ani příloha.

Recept

Plněné kapustové listy  Foto:

Plněné kapustové listy s krůtím masem

Odlehčená verze sytého jídla plná robustní kapustové chuti se snoubí s lehkým a kyprým kuskusem a krůtím masem. Výživoví poradci vás pochválí a vy si pochutnáte.

Středa:

Pokud už máte běžného kuskusu dost, vyzkoušejte květákový! Přimíchejte hromadu bylinek a k tomu si dopřejte citronové kuře se zdravou kurkumou.

Recept

Citronové kuře s květákovým kuskusem  Foto:

Citronové kuře s květákovým kuskusem

Odpůrci kuskusu si tohle jídlo mohou v klidu dát. Žádný totiž neobsahuje. Jak to? Jeho roli přebírá čupřina květáku, která se krásně drobí a v kombinaci s nadrobno...

Čtvrtek:

Penízky v novém roce si můžete tak trochu "dopojistit" čočkovým salátem. Stačí přihodit cherry rajčata, koriandr a jednoduchá večeře je na světě. Navíc, pokud vám zbyde, skvěle se hodí jako krabičkový oběd.

Recept

Čočkový salát s rajčaty a koriandrem  Foto:

Čočkový salát s rajčaty a koriandrem

Vyzkoušejte snadný čočkový salát, který si můžete připravit s sebou do práce. Navíc je studený, takže si s ohříváním nemusíte lámat hlavu. Stačí si večer před spaním...

Pátek:

Někteří z vás možná ještě mají sváteční přejídání v živé paměti. Pokud to tak opravdu je, vyzkoušejte tento pikantní salát s brokolicí – hned se budete cítit méně provinile! ;)

Recept

Pikantní salát z brokolice a vajec s ančovičkami Foto:

Pikantní salát z brokolice a vajec s ančovičkami

Zajímavý salát z dílny Jamie Olivera, který o něm říká: „Razantní křupavý salát plný senzačních a zdravých věcí je dobrou protiváhou ke svátečnímu přejídání.“ Zlatá slova…

Sobota:

O víkendu se hodí něco trochu svátečnějšího. A takový halibut na pomerančích je skvělá volba – stačí přidat svěží salát.

Recept

Grilovaný halibut na pomerančích s jarní cibulkou Foto:

Grilovaný halibut na pomerančích s jarní cibulkou

Jemné a šťavnaté rybí maso se skvěle snoubí se svěží chutí citrusů a sladkostí medu, který na masu při grilování krásně zkaramelizuje. Ideální jako zdravá a lehká večeře.

Neděle:

A na závěr máme další bezmasou variantu. Sušená rajčata tento salát výborně dochutí a pohanka vás dostatečně zasytí!

Recept

Salát s pohankou, sušenými rajčaty, špenátem a lilkem Foto:

Salát s pohankou, sušenými rajčaty, špenátem a lilkem

Vyzkoušejte lehký salát, ideální k večeři v horkých dnech. Vhodný i pro ty, kdo si drží linii do plavek nebo šatů! Navíc je to rychlý recept, který zvládnete raz dva...
Videa

reklama

reklama