Na SKØG v Melounovém cukru, na skok v Brně

Na SKØG v Melounovém cukru, na skok v Brně (foto: SKØG) Foto:
Na SKØG v Melounovém cukru, na skok v Brně (foto: SKØG)
Foto: www + FB

Strávit pár hodin v Brně stačí tak akorát na to dát si jedno kafe, druhý kafe, víno, po koktejlu v nejlepších brněnských barech ulehnout s očima psychedelické pandy a ráno se probudit na náhledy nové kuchařky Martina Škody.

Na gastronomickou túru Brnem bychom potřebovali alespoň týden a stejně by nám nestačilo vytrávit. Že je Letná a Krymská jen předskokanem na brněnské hipsterské scéně, se nám Pražákům věří jen těžko, ale smysly zbystří, když alespoň něco málo z oné plejády kaváren, bister, restaurací a barů okusíte, a že je co okousávat! Výčet podniků v tomto článku bohužel není vyčerpávající.

Dálnice D1 dává nekonečné časové možnosti všem, kteří si před vstupem do města chtějí podniky, jež by byla škoda minout, prolustrovat na internetu. Já ale víc věřím chutím mých do gastronomie zaháčkovaných přátel, a tak se snažím obejít alespoň pár tipů z pomačkanýcho papírku v peněžence, a všechno to, co mám v docházkové vzdálenosti od parkoviště v centru, a to je výhoda č. 1 – všechno je totiž v docházkové vzdálenosti v okolí centra!!

Článek

Tipy na vietnamské podniky Foto:

Tipy na vietnamské podniky

Vietnamská kuchyně je mezi českými strávníky aktuálně velmi populární. Není se čemu divit! Proto pro vás máme tipy na pražské podniky, které rozhodně stojí za návštěvu :)

V melounovém cukru. Název tak libozvučný jako podnik sám. Prostředí – krásný, káva – výtečná, jídelní lístek a výběr – originální, servis a levandulový dort – nejlepší! Mandlový dort (protože ten levandulovej byl tak skvostnej!) – ještě lepší. V melounovým cukru pracují samí příjemní lidé, o čemž vypovídá i Facebook podniku, který baví číst. Jejich kávový short drink Babiččina paruka obletěl internet, a nejen na tuhle dokonalou prasárničku si do ulice Františkánská 17 prostě musíte zajít.

SKØG. Tenhle podnik byl stvořen coby víceúčelový koncept, je tedy jakýmsi mixem kavárny, baru a prostoru pro kulturní akce, což je fajn, protože se nemusíte bát, že vás vyhodí v deset večer. Nevyhodí vás ani ve dvě ráno. A to je taky fajn. Mají tu báječný slaný a sladký koláče, čepují místní piva z malých pivovarů a výběr limonád: ibišková, levandulová, zázvorová… Dávám si všechny. Každou sezonu navíc připravují speciální koktejly, takže teď můžete koštovat z podzimního menu. Já vybrala SCHAIZE RATH s bankovkou z jedlýho papíru. Ani nevím proč. A ještě něco! Ten interiér, praskání dřevěný podlahy… Tohle je prostě božskej sever! A na záchodě mají divadelní sedačky.

Dominikánské náměstí 5

Na SKØG v Melounovém cukru, na skok v Brně 2 Foto:

FRANZ. CATTANI. Franz, Franz, Franz, tak dlouho jsem o tomhle bistru slyšela, že mě nevyvedl z míry ani prudký déšť, který mě po cestě potkal. Moje pletky s Franzem ale netrvaly dlouho. Zavřeno, čau příště. Do bistra Cattani mě zavedl hlad. Vůbec nebyl na zmuchlaným papírku tipů, ale výloha plná dřevěných válečků na těsto s jídelním lístky, čistý interiér a vůně pistácií mě nenechala stepovat na chodníku dlouho. Výtečné domácí těstoviny, velké porce, lidové ceny. A já to ocením!

Josefská 2, Veveří 6

SUPER PANDA CIRCUS. Celou dobu se těším jak malá, až se setmí. Půjde se do cirkusu. Na to abyste tenhle vyhlášený bar (jeho oceněníma vás nebudu otravovat) na ulici našli, potřebujete Google maps a pak se stejně musíte zeptat. Žádný světla a ukazatele na šapito vás venku nečekají. Po prvním zazvonění přichází exotická slečna, která představí podnik a nalévá welcome drink. Protože je to rébus na začátek, nebudu říkat, co kalíšek drinku skýtá, na moji obhajobu – byla jsem vážně nastydlá, proto jsem řekla voda. Malý (jsem překvapená), útulný, blikající, fosforeskující, psychedelický, boží bar se stylově oháknutou obsluhou a menu, postaveném na psychologickém výběru, které by bavilo každé malé dítě. A nás to bavilo taky! POKUD MÁTE RÁDI PŘEKVAPENÍ, TADY PŘESTAŇTE ČÍST!

Článek

Tipy na pražské pekárny Foto:

Tři tipy na pražské pekárny

Víte, kam si zajít pro dobrý chléb? Máme pro vás několik tipů z pražské metropole. Nebo si pečete vlastní chléb sami doma? :)

Ve zkratce vám na tácu přinesou asi deset hraček, na jejichž podstavcích jsou uvedená jen procenta alkoholu. Když podstavce zvednete, najdete připodobnění s jiným koktejlem. Když podstavec otočíte, najdete obsah alkoholického či nealkoholického drinku. Měla jsem strašnej problém nešvindlovat a nepodívat se předem na složení koktejlu. Přála bych si být tak dobrá, abych složení poznala pouze podle chuti, ale… Jen mě mrzí, že mi teda nikdo vlastně neřekl, jaká jsem, když piju to žlutý pod Hurvínkem (Náhoda? Nemyslím si!). Tenhle podnik je skvělej. Už se mi nikam nechce. „Cože? Vy máte ještě jeden bar? Tady kousek?“

Šilingrovo náměstí 257/3

BAR, KTERÝ NEEXISTUJE. Na to, že neexistuje, je teda dost výrazný a o jeho nebytí ví spousta lidí, na místo pro dva si ve 23.30 rádi 10 minut počkáme. Tenhle bar je úplně jiný než Panda. Je to takový kus NY v Brně. Stylový. Barmani a barmanky jsou tu krásný a lidi jsou tu taky krásný. Menu, které si můžete odnést domů, vám dá možnost vybrat si koktejl podle charakteristik osobností – tekuté ztělesnění vlastností dobrého barmana. Dala jsem si Okouzlujícího a Přátelského. A dobře jsem udělala. Tohle ocením u chlapa i dobrýho drinku. „Cože, vy máte ještě jeden bar? Ale otevírá se až v listopadu, aha. Díky bohu!“

Dvořákova 1

Tak dobrou, Brno. Příště přijedu už na oběd!

Adéla Hálková

Videa

reklama

reklama