Na houby i za poznáním

Na houby i za poznáním  Foto:
Na houby i za poznáním
Foto: All

Proč vyrážet na dovolenou nebo víkendový výlet za hranice, když u nás je krás k pokoukání víc než dost. Navíc se tu můžete bez skrupulí věnovat české vášni, houbaření.

Naším tipem je Šumava, kde si na své přijde opravdu každý.

Ráj houbařů

Ať je sebevětší sucho, Šumava je jistotou, že v lese najdete aspoň trošku hub na polévku. Zdejší čistota i rozloha lesů jim vytváří skvělé podmínky. Počasí je tu navíc mnohem vlhčí a turistů méně, takže úspěch máte téměř zaručen. A kdyby přeci jen ne, můžete dlouhou procházku po lesích zakončit v hotelu Zlatý potok s vyhlášenou kuchyní a ochutnat třeba zdejší liškové ragů. Mimochodem právě Řetenice - Nicov, ve kterých hotel Zlatý potok najdete, prý oplývají zvláštním složením půdy, ve které se houbám obzvlášť daří…

Na houby i za poznáním 2 Foto:

Mimo civilizaci

Civilizace je sice fajn, ale stejně příjemné je ji aspoň na pár dní opustit. Zapomeňte na honění telefonního signálu, nehledejte tu wi-fi a oddávejte se přírodním krásám. Schválně, kolikrát v životě už jste byli v Boubínském pralese, Šumavském národním parku nebo v některém z šumavských rozsáhlých rašelinišť? I když se jedná o místa turisticky velmi atraktivní, jsou tak moc rozlehlá, že každému návštěvníkovi vytvoří skvělý pocit intimity a soukromí.

S větrem ve vlasech

Je libo vyrazit na náročnou cyklotrasu s převýšením přes tisíc metrů a postupně překonávat svoje limity? Nebo raději vyrazíte na odpočinkový výlet s dětmi, při kterém si i v létě prohlédnete vyhlášená zimní letoviska a pokocháte se přírodními panoramaty? Šumava vám v tomto ohledu splní jakékoliv přání a uspokojí jakkoliv náročného cyklistu. Disponuje několika desítkami oficiálních cyklotras, ale vyrazit si můžete i po vlastní ose anebo na vypůjčené koloběžce.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Videa

reklama

reklama