Máte doma PROSTŘENO?!

Máte doma PROSTŘENO?! Foto:
Máte doma PROSTŘENO?!
Foto: Hermína / Prima

Kulinární soutěž Prostřeno! můžete na Primě sledovat už šestým rokem. Za tu dobu se tento pořad stal fenoménem, který vám ukáže, jak Češi žijí a hlavně co doma vaří.

Každý, kdo se na Prostřeno! někdy díval, určitě přemýšlel o tom, jaké by sám sestavil soutěžní menu. A protože na Primě právě běží třetí řada kulinární show Rozpal to, šéfe!, připravili jsme ideální letní menu právě z receptů, které Zdeněk Pohlreich vařil ve své cooking show. Co myslíte, uspěl by se svým menu v pořadu Prostřeno!?

Jako hlavní chod jsme vybrali šťavnaté kuřecí špízy v asijském stylu. Za předkrm jsme zvolili rybu marinovanou v citrusové šťávě a svěží salát s avokádem a rukolou. Přílohou k masu můžou být pečené brambory s jogurtovou omáčkou a sladkou tečku obstarají jahody se zakysanou smetanou.

 

A tady už je naše ideální letní menu složené z receptů Zdeňka Pohlreicha:

Recept

Marinovaná ryba s kaviárem a citrusy Foto:

VIDEO: Marinovaná ryba s kaviárem a citrusy

Rybu nemusíte jen vařit, péct či grilovat. Můžete ji nechat jen marinovat a rovnou podávat. Jak na to, vám ukáže Zdeněk Pohlreich.

Recept

Kuřecí špízy yakitori Foto:

VIDEO: Kuřecí špízy yakitori

Že Japonsko není jen sushi, o tom vás přesvědčí Zdeněk Pohlreich a ukáže vám také skvělý recept na kuřecí špízy yakitori.

Recept

Pečené brambory s bílým jogurtem  Foto:

VIDEO: Pečené brambory s bílým jogurtem

Pečené brambory jsou vděčné jídlo, na kterém si pochutná snad každý. Podávejte je jako přílohu nebo jako samostatný chod třeba se salátem.

Recept

Salát z avokáda, rukoly a limety Foto:

VIDEO: Salát z avokáda, rukoly a limety

Klasický salát získá nový šmrnc díky použití typických surovin z Latinské Ameriky - avokádo, chilli a limeta probudí toto jídlo k životu :)

Recept

Jahody se zakysanou smetanou Foto:

VIDEO: Jahody se zakysanou smetanou

I tak jednoduchý dezert jako jahody se smetanou lze ozvláštnit a připravit trochu netradičně. Vyzkoušejte tuto letní lahůdku po vzoru šéfa Zdeňka.

Další inspiraci pro vaše letní vaření najdete v novém čísle časopisu Prima FRESH, ve kterém najdete více než 75 báječných receptů! V prodeji od 8. června:

Článek

Léto na zahradě s Prima FRESH  Foto:

Nejkrásnější léto na zahradě zažijete s letním číslem časopisu Prima FRESH!

Letní číslo časopisu Prima FRESH je v prodeji již 8. června a těšit se můžete na pořádnou porci prázdninové inspirace!
Videa

reklama

reklama