Máte doma PROSTŘENO!?

Ideální menu Prostřeno!  Foto:
Ideální menu Prostřeno!
Foto: Prima Fresh

Kulinární soutěž Prostřeno! můžete na Primě sledovat už šestým rokem. Za tu dobu se tento pořad stal fenoménem, který vám ukáže, jak Češi žijí a hlavně co doma vaří.

Každý, kdo se na Prostřeno! někdy díval, určitě přemýšlel o tom, jaké by sám sestavil soutěžní menu. Také jsme se přidali a zkusili navrhnout ideální menu z receptů, které najdete na webu Prima FRESH.

Tentokrát jsme jako hlavní téma zvolili grilování, které je s létem nerozlučně spjaté. Jako hlavní chod jsme vybrali trochu exotické hovězí satay špízky s arašídovou omáčkou. I předkrm lze částečně připravit na grilu – mozarella di bufala je doplněná grilovanými chilli papričkami. Následuje krémová a chuťově zajímavá polévka z řapíkatého celeru. Ke grilovačce patří i pečivo k zakousnutí, to naše je dochucené sušenými rajčaty. A jako dezert jsme vybrali na grilu pečený koláč s nektarinkami.

Chcete se i vy podělit o své ideální menu? Na novém webu Prostřeno! můžete nyní vkládat vlastní recepty!

A tady už je naše ideální letní menu:

Recept

Mozzarella s chilli papričkami  Foto:

Buvolí mozzarella s grilovanými chilli papričkami

Když papričky pěkně opečete, zesládnou a budou jen příjemně pikantní. S výbornou mozzarellou z buvolího mléka vytvoří dokonalou souhru chutí. Touhle chuťovkou zaručeně...

Recept

Polévka z řapíkatého celeru Foto:

Polévka z řapíkatého celeru

Zatímco v Čechách je doma spíše bulvový celer a řapíkatý je pro nás celkem novinkou, v Americe je to přesně obráceně. Vyzkoušejte svěží celerové řapíky v této jednoduché...

Recept

Hovězí satay  Foto:

Hovězí satay s arašídovou omáčkou

Toto původem indonéské jídlo už zdomácnělo téměř v celé jihovýhodní Asii. A není důvod, proč by se mu nemělo dobře dařit i u nás. Marinované a ugrilované kousky masa na...

Recept

Plněný kulatý chléb Foto:

Plněný kulatý chléb

Tenhle chleba je výborný sám o sobě, ale dobře se hodí k různým salátům a studeným masům nebo jako příloha při grilování.

Recept

Grilovaný koláč s nektarinkami  Foto:

Grilovaný koláč s nektarinkami a tvarohem

Foodbloggerka Markéta z Kitchenette.cz nabízí skvělý způsob, jak si osladit grilovačku na zahradě. Až budete přejedení masa, ugrilujte si na ohni koláč ze sezonního ovoce.

Inspiraci pro vaše letní vaření najdete v novém čísle časopisu Prima FRESH, ve kterém najdete více než 75 svěžích receptů! V prodeji od 11. června:

Článek

Prima FRESH léto 2015  Foto:

Užijte si léto s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Uteklo to jako jarní deště a právě vychází zbrusu nové letní číslo časopisu Prima Fresh, které je plné skvělých receptů a nápadů, jak si užít léto.

Na webu Prostřeno!, najdete vše, na co jste byli doposud zvyklí. Nechybí medailonky soutěžících, jejich menu a videa nejen k jednotlivým epizodám, ale také bonusy a vystřižené záběry. Samozřejmostí jsou také diskuse pod jednotlivými články a recepty, kde se budete moci podělit s ostatními diváky o své názory a postřehy.

Novinkou, kterou vás jistě potěšíme, je vkládání vašich vlastních receptů. Jelikož vaření a pečení je fenomén nejen poslední doby, budeme moc rádi, když se s námi o vaše recepty podělíte. Ze všech receptů, ať uživatelských, či soutěžních, si budete moci vytvořit vlastní kuchařku. Budete tak mít všechny recepty, které vás zaujaly, na jednom místě a můžete se k nim kdykoliv jednoduše vrátit bez dalšího hledání.

Přes jednoduchý formulář vložíte vlastní recept:

Ideální menu Prostřeno! 3 Foto:

Videa

reklama

reklama