Máme tu začátek nového měsíce a s ním několik tipů i novinek pro gurmány!

Novinky na trhu Foto:
Novinky na trhu
Foto: TZ

Co jsme si pro vás připravili tentokrát? Tip na ideální nápoj do deštivých dnů, novou kuchařku do sbírky nebo limitovanou edici známého bylinného likéru. Nezůstane ale jen u produktů, víc se dozvíte v článku! ;)

Horká čokoláda Ajala

Horká čokoláda – nápoj, který chutná vždycky, ale vhod přijde hlavně ve studených a sychravých dnech, kdy se potřebujeme zahřát a často i zvednout náladu. A jako takový přírodní povzbuzovač funguje Ajala Elexír – horká čokoláda, kterou si můžete připravit doma, kdykoliv vás honí mlsná nebo si chcete prostě vylepšit den. Stačí ji uvařit v horké vodě (jako indiáni) nebo v mléce (jako Evropani) a za minutku máte horký supernápoj, který spolehlivě zahřeje a zachutná bez výčitek svědomí. Podle chuti si můžete čokoládu dosladit nebo přimíchat různé druhy koření. Ale kreativitě se meze nekladou. Sypký Ajala Elixír se hodí i na vaření a pečení, kam byste jinak strouhali čokoládu – do sladkého pečiva, do smoothies. Tam oceníte nejen jeho skvělou chuť, ale i jednoduchou přípravu – prostě jen ze sáčku nasypete čokoládu podle chuti nebo receptu.

Novinky na trhu - březen 2 Foto:

Tajemství dobrého vývaru

Zbystříme pokaždé, když se klasické a osvědčené recepty objeví v originálním zpracování. V knize Tajemství dobrého vývaru se nejenom dočtete o tom, jak silný a blahodárný dopad na zdraví může zdánlivě obyčejný vývar z kostí mít, ale narazíte i na recepty, o nichž jste neměli ani tušení. Celosvětově známá autorka bestsellerů Louise L. Hay tentokrát spojila síly s odbornicí na zdravou výživu Heather Dane a společně pro vás vytvořily recepty a návody na zdravou stravu, které jsou nejenom velmi chutné, ale mohou vás zbavit i spousty zdravotních problémů.

Kuchařku najdete v knihkupectvích a e-shopech od 27. února.


Limitovaná edice Becherovky

Už více než 200 let je recept na Becherovku stejný a hlavně tajný. A tak to i zůstane. I když ne tak docela. Část tajemného receptu je poodhalena na čtyřech nových etiketách z limitované edice. Etikety představují vybrané koření a byliny, které jsou součástí legendárního likéru. Trojici lahví koupíte od března v obchodech, čtvrtou seženete pouze v Muzeu Jana Bechera v Karlových Varech. Tato speciální limitovaná edice se bude vyrábět pouze jednou. Proto neváhejte a posbírejte všechny čtyři etikety. Milovníků Becherovky, kteří mají tento bylinný likér tak rádi, že sbírají její lahve a další předměty s ní spojené, totiž není málo. Najdou se dokonce i takoví, kteří z lahví skládají ve sklepě oltáře. Tak na nic nečekejte a vydejte se do Karlových Varů včas.

Novinky na trhu - březen 3 Foto:

E-shop s řeckými potravinami Ellada.cz

Nový e-shop s potravinami Ellada.cz nabízí to nejlepší z Řecka přímo na váš stůl. Jednotlivé produkty (potraviny) jsou pečlivě vybírány a pocházejí z malých rodinných farem z různých řeckých ostrovů. Najdete zde proto například ručně vyráběné těstoviny s ovčím mlékem podle tradiční řecké receptury, medy z malých včelařství z vysoko položených krétských hor, kde roste vzácná a výjimečná vegetace. Dále pak olivové oleje té nejvyšší kvality, vyráběné šetrnými postupy, bylinky a koření a to i v bio kvalitě, ale i řeckou kávu. Zapomenout nesmíme na karobové sirupy a pomazánku, kterou jistě ocení každý, kdo se zajímá o zdravý životní styl. Ellada.cz nabízí také ručně vyřezávané výrobky z olivového dřeva Wooden Land.

Novinky na trhu - březen 4 Foto:

Mikrofarma Praha slavnostně otevřena

Ve středu 22. února proběhlo oficiální otevření farmářského řeznictví a bistra Mikrofarma na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad. Po dvou brněnských pobočkách expanduje úspěšný koncept také do Prahy. Pro zákazníky sice otevřela již v polovině prosince 2016, ale prodejna i bistro fungovaly ve zkušebním provozu a ladily se detaily v novém prostředí. Maso řeznictví odebírá jen od místních zemědělců, kteří zvířatům zajišťují dobré podmínky a šetrnou porážku. Specialitou Mikrofarmy je suché vyzrávání hovězího masa, které probíhá ve vlastní zrárně po dobu 4–6 týdnů. Vepřové maso pochází z farmářských vepříků, bio jehněčí z Bílých Karpat, čerstvá kuřata z volného chovu.

Novinky na trhu - březen 5 Foto:

Nechybí zvěřina, perličky a králíci. Tradičními postupy bez jakýchkoliv nežádoucích přísad či stabilizátorů zde vyrábějí i vlastní výrobky. K dostání jsou např. výrobky pro děti, bezlepkové klobásky a další speciality. Mikrofarma svým zákazníkům nabízí i recepty a k masu vybírá vhodné víno.

Maso s příběhem

Pokud zavítáte do Mikrofarmy a dáte si steak, dostanete k němu i tzv. Steak card s QR kódem. Jeho naskenováním se dostanete k podrobnějším informacím o konkrétním kusu masa. Z jaké farmy zvíře pocházelo, plemeno, stáří, čím bylo krmeno nebo jak dlouho probíhal proces zrání masa.

Připravila Tereza Pánková

Videa

reklama

reklama