Lahodně s Ellou každý den

Lahodně s Ellou každý den Foto:
Lahodně s Ellou každý den
Foto: TZ + Tereza Pánková

Už jste slyšeli o britské blogerce Elle Woodward, která se proslavila svým blogem Deliciously Ella? Letos vyšla v českém překladu její již druhá kuchařka a nás opravdu baví! :)

Pokračování kuchařky Lahodně s Ellou není jen tak obyčejným seznamem receptů. Není to ani nudné povídání o nějaké další dietě. Je to zajímavá kniha, díky které se naučíte těšit z přírodního jídla a zároveň dopřejete tělu to, co nejvíce potřebuje.

Autorka si je navíc vědoma složitosti a uspěchanosti dnešní doby, a proto dbala na to, aby se její recepty daly připravit snadno a rychle. Je to jedinečná publikace, která člověku umožní zlepšit kvalitu života bez velké námahy.

Recept

Mrkvové muffiny  Foto:

Mrkvové muffiny

Úžasné na těchto muffinech je to, že jim sladkou chuť dodávají zejména jablka a mrkev, které jsou pouze decentně doslazeny javorovým sirupem a medem, takže se nemusíte...

Chci vám ukázat, jak zkombinovat běžné, přírodní přísady a připravit z nich za pár minut fantastický pokrm, a také vám pomoci vytvořit lepší plán, díky němuž budete mít po ruce výtečné a zdravé jídlo na celý den, ať už jste doma, nebo v práci. (Ella)

Kniha obsahuje řadu tipů a rad, jak změnit svůj životní styl. V úvodu se dočtete něco málo o stylu života samotné Elly, ale také rady, jak pracovat se samotnými potravinami, které používat a jak je uchovávat. Recepty jsou rozdělené do šesti kapitol a v knize jich najdete víc jak 100!

ella_fotor Foto:

Kniha obsahuje tyto hlavní kapitoly:

– Snídaně

– Zdravá strava do krabičky

– Saláty

Recept

Salát s čočkou, cuketou a mátou  Foto:

Salát s čočkou, cuketou a mátou

Tento salát je velmi svěží a pyšní se lahodnou škálou výrazných chutí. Tenké plátky cukety s kousky krémového avokáda v kombinaci s hutnou a výživnou čočkou, lístky máty a...

– Jednoduché večeře pro všední dny

– Vaření pro skupiny

– Jednoduché sladkosti

Lahodně s Ellou každý den 3 Foto:

Vyzkoušeli jsme!

My jsme se rozhodli připravit jeden recept z kapitoly Zdravá strava do krabičky: Salát z mrkve, červený řepy a sezamu.

U receptu bylo několik možností, k čemu salát zvolit. My jsme vymysleli kombinaci salátu, hnědé rýže a rukoly s avokádem. Místo kompletně syrové řepy jsme použili nakládanou, nicméně i tak nás salát opravdu bavil. Velmi jednoduchý, díky javorovému sirupu nasládlý, ale především chutný. Výborná příloha i samostatný pokrm.

Moc nás těší především styl, jakým jsou recepty v kuchařce prezentovány. Rychlé, svěží. Pokud jste tedy příznivci stravy z přírodních potravin rostlinného původu, je tato kniha pro vás to pravé.

Vydalo ji opět nakladatelství Omega, zakoupit ji můžete za 349 korun.

Videa

reklama

reklama