VIDEO: Škola vaření – pečený česnek

Pečený česnek [video p206076]

Pečený česnek je báječná dobrota, kterou své hosty zaručeně překvapíte. Jeho příprava je jednoduchá a výsledek je prostě skvělý!

Upečené palice česneku jsou ideální jako předkrm nebo pohoštění na večírek. Ideálně pro každého strávníka upečte jednu palici česneku. Pak už stačí jen dobrý čerstvý chleba, máslo a sůl. Upečené stroužky jsou úplně měkké a jednoduše je nožem rozetřete na krajíc chleba.

Chuť česneku se pečením zcela promění, ztratí svou štiplavost i charakteristickou vůni, chuť je příjemně oříšková a lehce nasládlá.

Upečený česnek můžete využít i k dalšímu vaření, zkuste třeba pomazánku z čerstvého sýra s rozmixovaným česnekem, geniální je také bramborová kaše dochucená pečeným česnekem. Zajímavou chuť dodá i cizrnovému hummusu.

Škola vaření - pečený česnek  Foto:

A jak na to?

Vezměte celé palice česneku a okrojte jim vršky tak, aby z každého stroužku koukal alespoň malý kousek. Každou palici položte na samostatný kus alobalu, navrch nakapejte olivový olej a zabalte. Připravené palice vložte do pekáčku a dejte do trouby rozpálené na 200 stupňů. Pečte asi 50 minut. Pokud podáváte česnek k natírání na chleba, můžete ke konci pečení alobal rozbalit a palice ještě 3 minuty zagrilovat, aby chytly barvu a vršky stroužků byly opečené dokřupava.

Připravila Klára Michalová

Děkujeme Gourmet Academy a Potten & Pannen – Staněk za možnost natáčení v kulinárním studiu Vodičkova 2, Praha 1.

www.pottenpannen.cz

www.gourmetacademy.cz 

 

Recept

Pečený česnek Foto:

Pečený česnek

Přišla nečekaná návštěva? Nebo se vám nechce moc vařit, ale máte chuť na něco ukrutně dobrého? Upečte si česnek !

Recept

Pomazánka z pečeného česneku  Foto:

Pomazánka z pečeného česneku

Česneková pomazánka z čerstvého česneku patří u nás k nejoblíbenějším. Ne každému ale dělá dobře a na večírcích nepotěší ani silná vůně. Zkuste to tentokrát trochu jinak a...

Recept

Polévka z pečeného česneku  Foto:

Polévka z pečeného česneku

Pečením česnek zratí svou štiplavost a naopak získá nevšední oříškovou příchuť a přitom si stále zachovává typické česnekové aroma. Je skvělý jen tak na chleba, ale můžete...

Recept

Špagety s pestem a cherry rajčaty Foto:

Špagety s pestem a cherry rajčaty

Pesto v tomto receptu je připraveno bez sýra – místo něj jsou použity dvě celé palice pečeného česneku. Špagety budou díky tomu skvěle dochucené!

Videa

reklama

reklama