VIDEO: Škola vaření – Jak na avokádo

Jak na avokádo [video p203804]

Avokádo stále víc a víc získává na popularitě. Není divu, je to totiž zdroj zdravých tuků, které tělo potřebuje. Upravovat se dá zastudena, ale i v teplé kuchyni. Podívejte se na návodné video, jak nejjednodušeji připravit dužinu avokáda k dalšímu zpracování.

Základem je vybrat avokádo, které je v ideální formě ke konzumaci. Správně zralé avokádo je na omak měkké, avšak ne kašovité, a jeho dužina má světle žlutou barvu a její konzistence se podobá měkkému máslu. Příliš tvrdé plody musí ještě v pokojové teplotě dozrát a pokud je avokádo příliš měkké a dužina nahnědlá, je přezrálé a už není dobré. Dalším trikem, jak poznat správně zralé avokádo, je odlomit šťopku. Pokud je místo odlomení sytě zelené, je avokádo nedozrálé, pokud je tmavě hnědé, je plod naopak přezrálý. Správná barva je světlá, asi jako barva dužiny.

Avokádo ostrým nožem podélně po celém obvodu nakrojte až k pecce. Poté obě půlky protipohybem uvolněte a otevřete. V jedné půlce zůstane pecka, kterou jedoduše vyndáte tak, že do ní lehce zaseknete nůž a pootočíte jím do strany, čímž se pecka z dužiny uvolní.

Dužinu z pevné slupky vyndáte nejlépe kovovou lžící, kterou dužinu lehce vydlabete vcelku.

Inspirujte se našimi recepty a pusťte avokádo do svého jídelníčku!

Připravila Klára Michalová

Děkujeme Gourmet Academy a Potten & Pannen – Staněk za možnost natáčení v kulinárním studiu Vodičkova 2, Praha 1.

www.pottenpannen.cz

www.gourmetacademy.cz

Videa

reklama

reklama