7 překvapivých nápadů, jak využít odstředivku na salát

7 způsobů, jak využít odstředivku na salát Foto:
7 způsobů, jak využít odstředivku na salát
Foto: Thinkstock

Pokud patříte mezi milovníky salátů, jistě používáte odstředivku tak často, že se tím ospravedlní nehorázné množství místa, které v kuchyňské skříňce zabírá. Nabízíme vám 7 tipů, jak ji využít ještě víc.

Ke snadnějšímu uskladnění bylinek

Bylinky vložte do odstředivky a proplachujte tak dlouho, dokud není voda čistá. Potom vodu vylijte, bylinky odstřeďte a dejte je v uzavíratelném sáčku do ledničky. Budou při ruce a dlouho vydrží. 

Při přípravě těstovinových salátů

Uvařeným těstovinám stačí obvykle cedník, ale při přípravě některých jídel (saláty, plněné těstoviny) i trocha vody vadí. V tom případě koš odstředivky použijte jako cedník , těstoviny propláchněte studenou vodou a odstřeďte.

Pro fazole a cizrnu bez zbytků nálevu

Konzervované fazole či cizrnu slijte (koš odstředivky můžete opět použít jako cedník), propláchněte studenou vodou a odstřeďte. Nálev z konzervy (tzv. aquafabu) nevyhazujte, dá se ve veganských receptech použít jako náhražka za vejce.

Článek

Triky jak dostat do jídla více zeleniny Foto:

11 jednoduchých triků, jak dostat do jídla více zeleniny

I když máte rádi zeleninu, může být pro vás výzva sníst její doporučené denní množství. Pokud vás přepadne hlad, je skoro nemožné ignorovat kručící žaludek a dát si místo...

Na šetrné omytí borůvek a malin

Borůvky a maliny vyžadují jemné zacházení a umýt je bez poškození není snadné. S odstředivkou je to hračka. Plody vložte do koše a dejte do odstředivky z poloviny naplněné vodou. Nechte chvilku odstát, pak koš vyjměte a přemístěte na složenou utěrku, která nasaje přebytečnou vodu.

Pro účinné propláchnutí pórku

Dobře umýt pórek vyžaduje čas a systém. Zkuste si to zjednodušit. Pórek podélně rozkrojte, nakrájejte na třetiny a vložte do koše odstředivky. Odstředivku i s plným košem dejte do dřezu a prolévejte proudem vody. Když je voda čistá, vylijte ji a pórek odstřeďte. Stejně můžete postupovat i při mytí brokolice a květáku.

Když chcete mít kynutí pod kontrolou

Lze využít jen v případě, že máte odstředivku z průhledného plastu. Zpracované těsto dejte do prázdné odstředivky a uzavřete. Bude v klidu kynout, nevysuší se a vy můžete mrknutím oka zkontrolovat, jak se mu daří.

Článek

Jaké máte nejraději Foto:

Zavařujeme zeleninu. Osvědčené tipy, jak na okurky, rajčata a papriku

Je vrchol sezony plodové zeleniny, už nejen ve skleníku nebo fóliovníku, ale i na volné ploše dozrávají okurky, rajčata a paprika.

Na praní jemného prádla

Z odstředivky minipračka! Odstředivku i s košem naplňte do poloviny vlažnou vodou, přidejte ekologický prací prostředek a vložte pár kousků prádla (např. dvě podprsenky nebo malou šálku). Uzavřete a roztočte koš stejně jako při odstřeďování. Nechte chvilku odstát a znovu „zamíchejte“. Párkrát zopakujte, prádlo vyjměte a vymáchejte.

Autor: Ester Brožová

Videa

reklama

reklama