VIDEO: Jak na domácí nudle

Jak na domácí nudle  Foto:
Jak na domácí nudle
Foto: All

Pamatuju si na babiččiny domácí nudle do polévky. Milovala jsem je, ale nikdy jsem je nepřipravovala. Na kulinárním kurzu Vaříme po moravsku jsem to ale vyzkoušela a zjistila, že to není žádná věda. A pro vás máme tipy a triky od nejpovolanějších kuchařek, jak vyrobit ty nejlepší nudle!

Umíte si představit něco uspokojivějšího, než je silný masový vývar se zeleninou a pořádným kopcem domácích nudliček? Myslím, že to je skutečný lék na všechny neduhy. Nejen na nachlazení, ale hlavně na bolavou duši. Jako dítě jsem nejprve opatrně lžící vyjedla všechen vývar, až mi na talíři zbyly právě jen ty nudle se zeleninou a s masem. A pak jsem se do nich pustila... Byla to slast! Vzpomínám na babičku, jak zadělávala těsto, válela ty velké placky, které se pak sušily na utěrkách po celé kuchyni a nakonec to trpělivé krájení tenkých nudliček. Po této dobrotě se mi vážně stýskalo, ale teď už to umím zvládnout sama :)

O kurzu vaření, který pořádal časopis Gurmet a v němž jsme poodhalili tajemství klasické moravské kuchyně, jsem už zde na Freshi psala.

Článek

Vaříme po moravsku s časopisem Gurmet a Evou Gajdošík - Obrázek 13

Jak jsem vařila po moravsku

Dostala jsem pozvání na kuchařský kurz, který pořádal časopis Gurmet. Taková příležitost se neodmítá, takže jsem s radostí vyrazila do studia Ola Kala na Vaření po ...

 

Jako bonus jsme pro vás připravili video s lektorkou kurzu, Evou Gajdošík, ve kterém poradí , jak na ty nejlepší nudličky...

Tak hurá do toho!

Jak na domácí nudle 3Základem pro jednu várku je 100 g polohrubé mouky a jedno vajíčko. Mouku dejte do misky, udělejte v ní dolík, do kterého vyklepněte vejce. Příborovým nožem promíchejte vejce s moukou. Můžete přidat trošku vody, pokud je třeba. Těsto dále hněťte rukama. Pokud je řídké, přidejte trochu mouky. Důkladně zpracujte do tvaru bochánku a nechte přikryté utěrkou odpočívat alespoň hodinu. Na pomoučeném vále těsto rozválejte na tenký plát a nechte odpočinout a lehce zaschnout. Těsto poté rozkrájejte na delší pláty, které naskládejte na sebe a ostrým nožem nakrájejte na nudličky. Za občasného promíchání je nechte dobře proschnout. Těsto lze nakrájet i na širší nudle a uvařit je třeba s mákem a cukrem nebo jako přílohu k omáčkám. Pokud nudličky používáte jako vložku do polévky, uvařte je zvlášť, vždy dejte porci do talíře a přelijte horkou polévkou a ihned servírujte.

Jak na domácí nudle 6

Jak na domácí nudle 2Pozvánka na další kurzy vaření s Gurmetem:

Jak chutná Asie

Tomáš Kalina, šéfkuchař pražského hotelu Noodles, vás v dalším kurzu zasvětí do tajů asijské kuchyně. Seznámí vás s exotickými surovinami a naučí vás je používat. Pod jeho vedením si připravíte kompletní asijské menu od předkrmu po dezert. Termín kurzu: 24. 2. 2014. Zvýhodněná cena pro čtenáře časopisu Gurmet: 1990 Kč.

Vařte jako Jamie

Martin Škoda, "raketa" na české kulinární scéně, vyzve na pomyslný souboj Jamieho Olivera, s nímž bývá často srovnáván. Termín kurzu: 24. 3. 2014. Zvýhodněná cena pro čtenáře časopisu Gurmet: 1990 Kč.

Více informací na www.igurmet.cz

Autor: Klára Michalová

Video reportáže: Zuzana Schneidewind

Videa

reklama

reklama