Festival vysoké gastronomie Chef Time Fest startuje!

Chef Time Fest startuje  Foto:
Chef Time Fest startuje
Foto: Mikuláš Gottwald / PHOTOONE

Jedinečný festival oslavující dobré jídlo, pití a umění šéfkuchařů odstartuje už ve čtvrtek 7. ledna. První akcí bude proslulý Chef’s table, při němž připraví menu pět předních českých šéfkuchařů, kteří pak s návštěvníky usednou ke společnému stolu.

Pořadatelé navíc připravili překvapení pro náročné – své umění v rámci festivalu předvede belgický šéfkuchař Filip Clayes, který nedávno obhájil dvě michellinské hvězdy. Záštitu nad festivalem převzala velvyslankyně Belgie v České republice, J. E. pí. Francoise Gustin.

„Filip Clayes je belgický Chef of the Year 2014 a provozuje vyhlášenou restauraci De Jonkman v Brugách. Své umění představí už 13. ledna nejprve na specializovaném workshopu pro odborníky a večer připraví hostům akce Chef´s table menu plné ryb a mořských plodů. Ke stolu s ním usedne i J. E. pí. Francoise Gustin, belgická velvyslankyně, s manželem, což je pro nás nesmírná pocta,“ komentuje účast zahraničních hostů a záštitu festivalu jeho ředitel Karel Šimůnek.

Článek

Chef Time Fest 2016  Foto:

Nenechte si ujít zimní Chef Time Fest 2016

Nejvyšší koncentrace předních pražských šéfkuchařů na jednom prostoru a unikátní koncept špičkových degustací, to je již třetí Chef Time Fest. Tradiční festival nabídne...

Chef Time Fest startuje 3 Foto:

Snahou organizátorů festivalu Chef Time Fest je při každém jeho ročníku potěšit návštěvníky pozvánkou zahraničního hosta. Momenty, kdy špičkoví světoví šéfkuchaři takové pozvání přijmou, festivalu se zúčastní a připraví své menu českým hostům, posouvají festival na stále vyšší úroveň a zajišťují jeho prestiž v odborných kruzích i širších společenských či diplomatických kruzích.

„Při přípravě každého festivalu si dáváme maximálně záležet na tom, aby se návštěvníci během akcí sami mohli zapojit – nejen ochutnáním hotového menu, ale hlavně interakcí se samotnými kuchaři. Buď ve formě příjemných diskuzí u jednoho stolu, akčně přímo při workshopech nebo na škole vaření, kde se letos budou mimo jiné připravovat mušle všeho druhu tzn. od slávek k ústřicím,“ komentuje Karel Šimůnek z pořádající restaurace Avantgarde.

Chef Time Fest startuje 2 Foto:

Festival Chef Time Fest probíhá od 7. do 28. ledna převážně v restauraci AvantGarde v pražských Dejvicích.

(klam)

Videa

reklama

reklama