Dosáhněte v grilování dokonalosti

Dosáhněte v grilování dokonalosti  Foto:
Dosáhněte v grilování dokonalosti
Foto: Thinkstock

Ačkoli se může zdát, že období grilování je pomalu za námi, opak je pravdou. V dnešní době, kdy jsou dostupné kvalitní a propracované grily, nám nic nebrání opéct si nějaký ten kousek masa či zeleniny i v chladnějších měsících.

A tak vám přinášíme několik užitečných rad a tipů, jak vytěžit z grilovací sezony co nejvíce.

Správný gril je základ

Dosáhněte v grilování dokonalosti 3 Foto:

Vybírat můžeme ze tří základních typů. Nejoblíbenější a také nejlevnější variantou jsou grily na dřevěné uhlí. Jsou vhodné především na zahrady, ale i na menší terasy. Díky vůni doutnajícího uhlí navíc navodí tu správnou atmosféru. Dalším typem jsou plynové grily, jejichž největší výhodou je, že na nich nevzniká žádný popel a lze si pohrát s regulací teploty. Posledním typem je elektrický gril, který ocení zejména obyvatelé bytů bez balkónu. Zabere totiž nejméně místa a je bezpečné ho používat v uzavřených prostorech. Ty nejkvalitnější a zároveň cenově dostupné grily naleznete také v obchodech Tesco.

Na všem záleží

Pro dosažení nejlepšího výsledku je vždy nutné dodržovat určité postupy a pravidla. Používejte skutečně kvalitní a odleželé maso například ze sortimentu Tesco Grill. Zbytečně jej neoplachujte a solte zásadně až po grilování, aby nedošlo k jeho zbytečnému vysušení. Pro udržení šťavnatosti je také důležité, abyste ho obraceli pouze za pomoci kleští a v žádném případě jej nepropichovali.

Podmínkou dobrého výsledku je také čistý gril. Pro zdravé grilování a zachování chuti je důležité gril vždy očistit a nikdy nepokládat suroviny na špinavou plochu. S čistěním grilu je ideální začít hned po grilování, než mastnota zaschne, hůře se pak odstraňuje.

Dosáhněte v grilování dokonalosti 2 Foto:

Základní tajemství již tedy znáte. Pokud by vás zajímaly další „vychytávky“, sledujte nový pořad Grilujeme svět na webu tescorecepty.cz, kde vás sympatická kuchařka naučí ty nejlepší světové i domácí recepty. Nyní už stačí jen běžet do obchodu a sehnat si vše potřebné nebo si jednoduše objednat ty nejčerstvější suroviny prostřednictvím služby Tesco Potraviny on-line.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Videa

reklama

reklama