Znáte tu nejlepší pizzu v Praze? Hlasujte pro tu svoji!

Nejlepší pizza v Praze  Foto:
Nejlepší pizza v Praze
Foto: Thinkstock

Nevím jak vy, ale pizzu snad milují všude na světě. Neznám vlastně nikoho, kdo by pizzu neměl rád. A proto se o tu nejlepší teď v Praze hlasuje. Přidejte se do ankety o nejlepší pizzu a třeba i nějakou vyhrajete!

Margherita, Capricciosa, Quattroformaggi, Piccante, Messicana, salámová, šunková, sýrová, bez cibule, se špenátem, trochu rukoly, pokapat olejem, tlustá, tenká, připálená, vypečená, vláčná, bohatá, pálivá, smetanová, šťavnatá, italská, americká, řecká atakdále... Vším možným můžeme dochutit jeden z nejoblíbenějších pokrmů na světě. Pizzu!

Nejlepší pizza v Praze 2

Nejlepší pizza v Praze 4I když každý máme trochu jiný pohled na to, jaká pizza je ta nej, můžeme si v hlasování zkusit ověřit, jestli se naše chuťové buňky a pohárky trefily do té nejlepší v Praze. V hlasování, kdo má tu nejchutnější pizzu, se utká přes 60 restaurací, pizzerií, stánků a fastfoodů. Soutěž je pro všechny, co znají Prahu bez rozdílu a mají připojení k internetu. Hlasovat můžete na stránkách www.nejvpraze.cz. Anketa probíhá již od 27. ledna 2014 a potrvá přesně 2 měsíce do 27. března. O týden později budou vyhlášeni vítězové. Prozatím do ankety poslalo hlas víc než 2000 lidí.

Nejlepší pizza v Praze 5Eva Samšuková z největšího internetového portálu pro anglicky mluvící komunitu v ČR Expats.cz, který ve spolupráci s oblíbeným českým roznáškovým servisem DameJidlo.cz anketu připravil, vypráví, kde se vlastně tenhle nápad vzal a jaké má kořeny: „Nejlepší pizzou navazujeme na úspěšné hlasování o nejlepší pražský burger, který naši čtenáři volili v roce 2012, a na každoroční žebříček burgerů, který sestavuje náš food kritik Brewsta. Jeho výběr burgerových restaurací z prosince 2013 zhlédlo za měsíc od jeho vydání přes 15 000 uživatelů. Věříme, že volba nejlepší pizzy v Praze bude ještě populárnější, a chystáme se vyrazit i za hranici komunity portálu Expats.cz, a to nejen s pizzou, ale postupně i s dalšími produkty.“

Hlasování podporují i známé gastronomické osobnosti jako bloggerka Veronika Koko Kokešová, šéfredaktorka magazínu F.O.O. D. Jana Vašáková a šéfkuchaři Roman Vaněk a Emanuel Ridi, kteří se k tématu vyjadřují v minirozhovorech, které naleznete na zmiňovaných webovkách. Dočtete se například, jaká restaurace v Praze je podle Romana Vaňka největším pizzovým zvěrstvem, nebo zjistíte od Emanuela Ridiho, jaké je to tajemství, které stojí za pravou italskou pizzou.

Nejlepší pizza v Praze 6

Projekt se nesnaží jen vybrat tu nejlepší pizzu v Praze, ale snaží se i poukázat na to, že v České republice už lidé nejedí jen to, co se jim dá na talíř, ale že se o jídle v české společnosti stále více přemýšlí. Projekt www.nejvpraze.cz svůj pražský pizzový happening označuje jako gastronomickou revoluci: „Chceme, aby snaha ze strany restaurací, dodavatelů potravin, bloggerů i samotných strávníků o zlepšení zdejších gastroslužeb nevyšla vniveč!

Vy, kterým se už při pomyšlení na pizzu sbíhají sliny, můžete hlasovat pro podnik s tou nej a zároveň budete i zařazeni do slosování o ceny v hodnotě více než 30 000 Kč. Jeden šťastný výherce získá roční dovoz jídla od DameJidlo.cz. A to už je výzva, nemyslíte?

Autor: Michaela Králová

Videa

reklama

reklama