Zdeněk Pohlreich slavil s hvězdami gurmánské ocenění

Mistři kuchyně Divinis Foto:
Mistři kuchyně Divinis
Foto: Jan Herman

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, který už brzy vtrhne opět na Primu s novým grilovacím pořadem Rozpal to, šéfe!, slaví. Už podruhé totiž jeho restaurace Divinis získala prestižní ocenění pro kvalitní restaurace s jídlem za rozumnou cenu Bib Gourman.

A to byl pořádný důvod pro uspořádání večírku s výborným jídlem i pitím a nechyběly ani známé tváře.

Gourmetský úspěch přišli se Zdeňkem Pohlreichem oslavit moderátoři zpravodajství TV Prima Terezie Kašparovská, Tomáš Hauptvogel, Roman Fojta nebo krásná Monika Leová. Nechyběla ani nová Česká Miss Gabriela Franková, herečka Tereza Kostková či moderátor a muzikant Aleš Háma.

Na večírek plný dobrého jídla Zdeněk Pohlreich kromě své manželky Zdeničky pozval i své přátele a kolegy kuchaře. Potkali jsme tu například šéfkuchaře pražské restaurace SaSaZu Shahafa Shabtaye a taky ředitele Pražského kulinářského institutu Romana Vaňka.

Monika Leová s Romanem Fojtou Foto:

Co je Průvodce Michelin

Průvodce Michelin (francouzsky: Le Guide Michelin) je série knižních průvodců vydávaných každoročně francouzskou společností Michelin ve více než 12 zemích. Průvodce hodnotí 1–3 hvězdami malý počet restaurací výjimečné kvality. Od roku 1955 průvodce zvýrazňuje restaurace nabízející dobré jídlo za dobrou cenu, dnes nazvaný jako Bib Gourmand. Podniky musí mít v nabídce menu, které celkově Zdeněk Pohlreich před restaurací Divinis Foto: Jan Hermannepřesáhne částku £28 (cca 930 Kč). Název pochází ze slova Bibendum, což je název maskota společnosti Michelin. Ocenění Bib Gourmand udělují vydavatelé uznávaného Michelinského průvodce nejlepšími restauracemi světa, stejně jako prestižní Michelinskou hvězdu pro restauraci s absolutně nejlepším jídlem. Tu letos uhájily pražské restaurace Alcron a La Degustation Boheme Bourgeoise.

Cenu pro kvalitní restaurace s jídlem za rozumnou cenu (Bib Gourmand) si kromě Pohlreichova podniku Divinis z loňska podržely také restaurace Aureole, SaSaZu, Aromi a Sansho, o toto ocenění naopak přišla restaurace La Terroir.

 

Zdeňku, gratulujeme a nezbývá nám, než zvolat: Rozpal to, šéfe!

Autoři: Martina Čerňanská a Ondřej Těšínský

Videa

reklama

reklama