Velký horoskop 2015 aneb Na čem si letos pochutnáte

Velký horoskop 2015  Foto:
Velký horoskop 2015
Foto: Thinkstock

Co přinese nový rok? Ve velkém horoskopu najdete předpověď pro všechna znamení, zjistíte jak na tom budete s láskou, prací i penězi. My vám ukážeme i to, jaká jídla jsou pro vás vhodná podle vašeho znamení...

Přinášíme vám horoskopy pro všechna znamení zvěrokruhu na rok 2015, zaměřující se právě na jídlo. Takže najděte to své znamení a zjistěte, které potraviny jsou pro vás vhodné, jaké byliny udělají vašemu tělu dobře. A dozvíte se i to, kterým potravinám je lepší se vyhnout a proč. Ať už je to jak chce, jídlo je nejen palivem pro vaše tělo, ale je to také radost. Tak tento horoskop berte hlavně jako inspiraci...

 

 

BERAN (21. březen – 20. duben)

Velký horoskop 2015 2 Foto:

Byliny: Při bolestech hlavy pomáhá dobromysl, heřmánek, mátový čaj, na celkové zklidnění organismu meduňka, také třezalka, bukvice lékařská, řebříček. Potíže očí – při zánětech pomáhá borová voda, pro zklidnění přikládáme na oči tampony namočené v zeleném čaji. Při nespavosti je vhodný pohyb na čerstvém vzduchu, večerní procházky před spaním. Také čaj z meduňky, mléko s medem, banánem a pivo, které je v malém množství díky chmelu vlastně přírodním sedativem.

Vhodná strava: Pro toto znamení jsou to lehčí typy masa – drůbež, ryby, mléčné výrobky, zelenina, zvláště listová a také celozrnné výrobky. Je třeba dostatek fosfátu draselného, který se v přírodním stavu nachází v hlávkovém salátu, květáku, celeru, cibuli, karotce, okurkách a také v jablcích, datlích, ořeších a citronech. Jako koření se hodí paprika, pepř, chilli, dále česnek a cibule. Těmto ohnivcům se doporučuje pít z alkoholu méně rozvášňující druhy – vystříhat se tvrdého alkoholu, vína, spíše volit pivo, šampaňské, koňak a různé lehké long drinky s limonádou atd.

BÝK (21. duben – 20. květen)

Velký horoskop 2015 3 Foto:

Byliny: Pro posílení imunity organismu se hodí česnek a cibule a také černý rybíz. Také bylinky a čaje s hořčinami, které podporují proces trávení, jako je např. pelyněk, tymián nebo hořec žlutý. Pro podporu činnosti štítné žlázy je dobré užívat chaluhu bublinatou. Dále je vhodná řeřicha, měsíček, jitrocel, pampeliška a v menší míře také přeslička a zcela určitě kopřiva a máta peprná. Z koření je to hřebíček a skořice. Plus hodně vitamínu C, pokud možno v jeho přirozené formě v citrusových plodech, šípcích atd.

Vhodná strava: Pro toto znamení nejsou vzhledem ke snadnému přibývání vhodná tučná jídla a ani pečivo, koláče, dorty a sladkosti. Býci by si měli svoji váhu hlídat již ve středním věku. Je pro ně vhodná zeleninová strava, rýže a naopak méně se hodí přílohy typu brambor, knedlíků atd. Z masa spíše bílá drůbež, kuřata, krůty a ostatní libová masa. Zvláště zdraví prospěšné jsou pro ně ryby a různé mořské plody – krevety, mušle atd. A místo mlsání sladkostí pak mandle a ořechy, dále různé nízkotučné mléčně výrobky. Ze zeleniny především rajčata, okurky, mrkev, ředkvičky a špenát, salát čínský i ledový. A pro podporu lepšího trávení by měli Býci sníst alespoň jedno jablko denně.

BLÍŽENEC (21. květen – 21. červen)

Velký horoskop 2015 4 Foto:

Bylinky: Dobrá je meduňka, máta, třezalka a také různé čajové směsi na žaludeční potíže a problémy s trávicím ústrojím. Pro problémy s dýcháním se doporučuje čaj z petrklíčů a také fenykl obecný, který pomáhá při potížích s trávením i s dýcháním. Vhodnou bylinou pro Blížence je i lékořice a pro čištění organismu kopřivové čaje, ale jen krátkodobě. Rovněž čaj z černého bezu a čaj z heřmánku pravého, bezinkové víno. V menších dávkách pak kozlík lékařský – např. tinktura, plicník lékařský a také skořice.

Vhodná strava: Nejsou vhodná těžká, tučná a kořeněná jídla, také se doporučuje méně solit. Spíše používat kmín do brambor, polévek i různých pomazánek atd. Dobré jsou různé obiloviny a přílohy z luštěnin, sójové potraviny a polotovary, netučná masa, občas játra, vajíčka a méně tučné sýry. Ze zeleniny mrkev, květák, brokolice, celer, fazole a hojně všechny druhy peckovitého ovoce, ananas a kiwi. Blíženci by měli doplňovat hořčík, protože prospívá nervové soustavě, a také vitamíny A a E.

RAK (22. červen – 22. červenec)

Velký horoskop 2015 5 Foto:

Byliny: Račí bylinky jsou heřmánek, kostival, třezalka, jahodník, řebříček a měsíček zahradní. Na zklidnění mysli je to meduňka, mateřídouška a dobromysl. Proti překyselení žaludku a trávicím potížím je vhodný fenykl, jablečník, řebříček a máta.

Vhodná strava: Raci by neměli jíst příliš těžká a sladká jídla, k nimž mají kladný vztah. Také by se měli vystříhat klasické české domácí stravy a jíst spíše jídla bohatá na vlákninu, enzymy a vitamíny. Příliš nesolit, protože sůl zadržuje vodu a mohly by tak trpět ledviny, a také koření užívat sotva na špetku nože. Jistý je zákaz koláčů, dortíků a čokolády. V případě „nouze“ si lze dopřát lehčí tvarohové dezerty, kterých je na našem trhu dostatek, a různé méně tučné mléčné výrobky. Při vaření je důležité používat hodně cibule, zelí, kapusty. Pro Raky jsou prospěšné také okurky a dýně.

LEV (23. červenec – 22. srpen)

Velký horoskop 2015 6 Foto:

Byliny: Velmi prospěšnou bylinou pro toto znamení je hloh, dále také třezalka, meduňka, jmelí bílé, rozrazil, kontryhel a rozmarýn. Z minerálních prvků by tito jedinci měli zvláště doplňovat hořčík a selen a také vitamín A.

Vhodná strava: Lvům nejvíce ve stravě prospívají ryby, hlavně losos a pstruh, občas hovězí maso. Jako příloha se doporučuje zvláště rýže a sója. Z ovoce pak jablka, ananas, ostružiny. Ze zeleniny nejvíc hlávkový salát, rajčata, papriky, olivy, listová zelenina, mrkev, tykev. Na mlsání pak mandle a ořechy. Lvi by také měli dodržovat pitný režim a nepít příliš tvrdého alkoholu, spíše trochu piva na dobré zažívání nebo lehké míchané nápoje s trochou alkoholu.

PANNA (23. srpen – 22. září)

Velký horoskop 2015 7 Foto:

Byliny: Pannám prospívá heřmánek, řepík obecný, máta peprná, meduňka lékařská. Dále také měsíček zahradní, listy jahodníku lesního a třezalka tečkovaná. Pro celkovou jarní očistu organismu je dobrý odvar z kopřiv, čaj ze zeleného jílu. Nebo radikální očista střev, klystýr a také colon hydro terapie.

Vhodná strava: Tito zrozenci by měli dbát na skladbu svého jídelníčku. Dobrá je pro ně celá škála celozrnných výrobků, a také by měli doplňovat do stravy co nejvíce vlákniny. Vhodné jsou také různé bio a acidofilní mléčné výrobky. Rovněž jablka, která mají vysoký obsah pektinu, který působí dobře na zažívací trakt. Dále fíky a švestky. Maso spíše krůtí, drůbeží a libové hovězí. Salát z čekanky. Při vleklejších zácpách pomáhá lněné semínko a psylium. Na pročištění organismu šťáva z červené řepy a mrkve. Skladbu jídelníčku musí Panny volit uvážlivě a určitě by se měly vyhýbat tradičním českým jídlům s knedlíky a hutnými omáčkami.

VÁHY (23. září – 22. říjen)

Velký horoskop 2015 8 Foto:

Byliny: Pomáhá pampeliška lékařská, borůvkové listy, kopřiva, puškvorec obecný, jestřabina lékařská, brutnák lékařský, list brusinky, rakytník, kontryhel, řebříček, šalvěj lékařská, dobromysl. Šípkový a lipový čaj, čaj z přesličky a truskavce.

Vhodná strava: Zvláště důležitý je pro toto znamení pitný režim, protože od toho se odvíjejí potíže s trávením a vylučováním. Vhodné jsou zvláště mořské produkty, ale i sladkovodní ryby, všechny typy luštěnin jako příloha i hlavní jídlo, dále natur hnědá rýže, méně brambory. Ze zeleniny jsou to rajčata, kukuřice, chřest, mrkev, zelené fazole, olivy, okurky a celer, topinambury, hlávkový salát, listová zelenina všeho druhu, syrové a kysané zelí. Je třeba dostatek hořčíku a vitamínu B a celkově doplňovat celé spektrum potřebných a prospěšných vitamínů a minerálů. Z ovoce přednostně jablka, banány, jahody, grepy a pomeranče. Také mandle a vlašské ořechy.

ŠTÍR (23. říjen – 21. listopad)

Velký horoskop 2015 9 Foto:

Byliny: Pro Štíra je výborný kostival, kontryhel, zlatobýl, diviznový kořen, rozmarýn lékařský. A také řebříček, mochna husí, třezalka tečkovaná, brutnák lékařský, dobromysl, meduňka lékařská, vřes obecný, chmel a kozlík lékařský.

Vhodná strava: Nejvhodnější je pro Štíry listová zelenina, ořechy a semena, jídla bohatá na vitamín C – červené papriky a zelí. Pro masožravější typy je to drůbež a vesměs všechny typy ryb, sladkovodní i mořské, i ty tučnější. Dále ředkev, pórek, cibule, česnek, fíky, ředkvičky. Méně vhodné jsou mléčné výrobky, protože zahleňují organismus. Doporučit lze jen light sýry a méně tučné sladké tvarohy místo moučníku. Štíři by také neměli zatěžovat trávicí soustavu těžkými smaženými jídly a místo tučných smetanových omáček volit jejich lehčí náhradu s přidáním kefíru nebo nízkotučného jogurtu. Jídelníček mohou vylepšit kořením – paprikou, libečkem, koprem nebo koriandrem atd.

STŘELEC (22. listopad – 21. prosinec)

Velký horoskop 2015 10 Foto:

Byliny: Vhodnými bylinami jsou pro toto znamení heřmánek, kopřiva, přeslička a pampeliška. Dále také zlatobýl, řebříček, dubová kůra, jitrocel a třezalka.

Vhodná strava: Zvláště důležité je pro tyto zrozence zařadit do jídelníčku ryby a všechny tzv. dary moře. Také zvěřinu, méně hovězího a vepřového, ale i drůbeže a bílého masa. Jako přílohu je nejlepší volit rýži, hrách a sóju, méně brambory a různé hranolky a všechno smažené. Důležitá je zelenina a ovoce a doporučuje se stravu doplňovat křemíkem, selenem, zinkem a také vitaminy C a B. K dochucení je dobrá bazalka, kmín, majoránka a šalvěj. Výborný je česnek a cibule i pórek a celer.

KOZOROH (22. prosinec – 20. leden)

Velký horoskop 2015 11 Foto:

Byliny: Výbornou rostlinou je pro toto znamení kostival lékařský, který se může používat jako obklad na bolestivé klouby, kolena a namožená místa. Pro čistící kúru se hodí určitě kopřiva, dále třezalka, máta, meduňka. Další zázračnou rostlinou je pro lidi v tomto znamení heřmánek, čaje i obklady a také různé směsi – ledvinové, čistící čaje.

Vhodná strava: Méně mléka a mléčných výrobků, spíše dietní typy kefírů a jogurtů, ale v malé míře. Z masa hodně ryb, i těch tučnějších, jako je makrela, tuňák, ale především pstruh a losos. Jídlo je třeba vždy prokládat dostatkem zeleniny, vhodná je listová, špenát, celer, červená řepa. Dále jehněčí a drůbeží maso a dopřát si Kozorozi někdy mohou vaječnou omeletu. Také dostatek příloh, jako je čočka, kroupy, všechny luštěniny. Z ovoce všechny druhy citrusů, meruňky, borůvky, švestky a fíky na dobré zažívání. Dobré je přidávat do jídla dostatek petržele, pažitky, kmínu a majoránky.

Velký horoskop 2015 12 Foto:

VODNÁŘ (21. leden – 19. únor)

Byliny: Prospěšný je podběl, devětsil, maceška, zlatobýl, listy rybízu, komonice, kakost, šalvějový čaj, měsíček, přeslička, mateřídouška a divizna. Vodnářům se doporučuje také čaj maté a třezalka.

Vhodná strava: Mořské ryby, plody moře, mléčné produkty, méně masa, spíše libové hovězí, ze zeleniny je to čekanka, mrkev, listová zelenina, celer, ředkvičky, cuketa, kukuřice. Celozrnné produkty, hodně ovoce, citrusů, meruněk, ananas, hroznové víno, mandle, olivy, z koření estragon, libeček, kapary, fenykl, kmín a majoránka.

RYBY (20. únor – 20. březen)

Velký horoskop 2015 13 Foto:

Byliny: Vhodnými bylinkami pro toto znamení jsou třezalka, měsíček zahradní, dále také chaluha bublinatá, meduňka, dobromysl, brutnák lékařský, komonice lékařská a mučenka.

Vhodná strava: Lehčí typy hovězího masa, z drůbeže zvláště dietní krůtí maso na všechny způsoby, ryby a různé dary a produkty moře v jakémkoliv množství. Ze zeleniny zvláště listová zelenina, okurky, cibule, ředkvičky, chřest, pórek, mořské řasy. Z ovoce jablka, švestky, hroznové víno, meloun, dále ořechy a mandle. Z koření je to koriandr, zázvor a šalvěj. Vhodná je strava s dostatkem vitamínu C a E.

Velký roční horoskop pro všechna znamení a pro všechny oblasti života najdete zde:

Videa

reklama

reklama