TOP 10 kuchařek pod stromeček

Nabídka kuchařských knih rok od roku stoupá, stejně jako roste zájem lidí o gastronomii. A největší nadílku nových kuchařek si nakladatelé samozřejmě nechávají na předvánoční trh. A je to dobře, protože je díky tomu opravdu z čeho vybírat. Každou z deseti knih, které doporučujeme, jsme měli v ruce, pečlivě je pročetli, pokochali se fotografiemi a s klidným srdcem je můžeme doporučit.

 

Část 1 z 10
Kuchařka z ostrova Sardinie Foto:
Zdroj: archiv
Kuchařka z ostrova Sardinie

Jediná středomořská kuchařka, kterou budete potřebovat

Nádherná, výpravná, s recepty, které voní a chutnají už z papíru. Díky nim poznáte úchvatný italský ostrov Sardinii a pochopíte, jak jsou si česká a sardská kuchyně blízké. A to až neuvěřitelně.

Na Sardinii se stejně jako v Čechách pečou koblihy, kachna se zelím, chleba i krkovička, vaří se čočka, slepičí vývar nebo třeba kančí guláš. Ovšem i spousta místních jedinečných specialit, které nikde jinde nenajdete. Recepty jsou povětšinou jednoduché, prosté, z běžně dostupných surovin a vždycky strašně dobré.

Autorka knihy, Karolina Konečná, novinářka, která miluje cestování a zbožňuje vaření, je sbírala přímo na Sardinii – od místních hospodyněk, majitelů a majitelek restaurací, farem, od rybářů i myslivců. Každý ze 103 receptů doprovází celostránková fotografie, některé doplňují i fotografie postupu. Kniha je rozdělená do devíti kapitol, takže poznáte všechny sardské delikatesy od ryb přes maso, zeleninu, polévky, chleba až po zvěřinu, těstoviny či místní sladkosti.

Koupíte v obchodní síti nebo na e-shopu www.kucharkazostrova.cz

Videa

reklama

reklama