Tipy na gastro akce v týdnu 9.–15. června 2014

Tipy na gastro akce 9.-15.6.  Foto:
Tipy na gastro akce 9.-15.6.
Foto: Thinkstock

Kam vyrazit tento týden za dobrým jídlem a pitím a ještě se u toho pobavit? Máme pro vás nové tipy na akce napříč celou Českou republikou... Láká vás pivo, víno nebo bublinky? A chcete ochutnat chutě celého světa? V článku zjistíte, kde si své touhy můžete splnit.

Festival minipivovarů na Pražském hradě

13.–14. června 2014, Pražský hrad, region Praha

Svátek pivní pestrosti a dobrého piva, Festival minipivovarů na Pražském hradě, je opět tady! Přijďte si vychutnat piva z minipivovarů, rozšířit si své pivní obzory a podpořit minipivovary na jejich cestě na pivní výsluní. Na festivalu budou přítomni sládci a majitelé ze zúčastněných pivovarů, kteří vám představí nejen své pivo, ale i kraj či město, ze kterého pochází. Více informací o akci najdete ZDE.

Všechny chutě světa

14. června 2014, zámek Dobřichovice, region středočeský

Nenechte si ujít gastronomickou show pro všechny, kdo rádi cestují, milují nevšední zážitky a především exotické jídlo. Dobroty vám připraví vyhlášení kuchaři, kteří se buď specializují na zahraniční kuchyni, nebo vaří v českých restauracích kuchyni své rodné země. Představí se více než 50 stánků z různých zemí, které nabídnou tradiční pokrmy i speciality. Více informací o akci najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 9.-15.6. 3

Milujeme Prosecco

14. června 2014, Praha 2, region Praha

Za vynikajícím jídlem a pitím už nemusíte jezdit do slunné Itálie, stačí se v sobotu zastavit na Vinohradech! Celý den se ponese ve stylu italského pikniku. Vybrat si budete moci z nabídky 70 druhů italského šumivého vína Prosecco, připraveny budou ty nejlepší italské delikatesy. Čekají vás i řízené degustace, minikurzy vaření pro děti i dospělé a mnoho dalšího. Více informací o akci najdete ZDE.Tipy na gastro akce 9.-15.6. 4

Roudnický košt

Tipy na gastro akce 9.-15.6. 214. června 2014, Lobkowiczský zámek, region ústecký

Nenechte si ujít další ročník Roudnického koštu. Těšit se můžete na výstavu a degustaci vín pouze z české oblasti, a to jak malovinařů, tak i větších producentů. Pestrý doprovodný program bude připraven pro malé i velké – čekají vás například Selské slavnosti. Zajímavá může být i doprava na Roudnický košt – přijeďte Podřipským motoráčkem, jehož součástí je i Bixeum, pojízdný vůz s muzeem a občerstvením. Více informací o akci najdete ZDE.

Za vínem na Podluží

14. června 2014, Tvrdonice a Kostice, region jihomoravský

Navštivte vinařské obce Tvrdonice a Kostice a využijte pohostinnosti místních vinařů, kteří vás zavedou do svých sklípků ochutnat ta nejlepší vína, která mohou nabídnout. Ve stejný den budou probíhat oslavy 750 let od první zmínky o obci Tvrdonice spojené s celodenním kulturním programem, vystoupením folklórních souborů, skupiny historického šermu a dalšími atrakcemi. Více informací o akci najdete ZDE.

Autor: redakce GASTRONAUT.CZ

Videa

reklama

reklama