Tipy na gastro akce v týdnu 5.–11. května 2014

Tipy na gastro akce 5.-11.5.  Foto:
Tipy na gastro akce 5.-11.5.
Foto: Thinkstock

Květen přináší nejen zajímavé akce s ochutnávkou výborných vín, ale především je měsícem chřestu. Určitě si nenechte ujít jeho slavnosti. A pokud jste spíš na sladké, dopřejte si výlet za nejlepším perníkem. Kam jinam než do Pardubic!

Férová snídaně ve vašem městě

10. května 2014, celá Česká republika

Sejděte se v parku, na nábřeží nebo na náměstí ve svém městě se známými, sousedy, kamarády nebo rodinou a společně posnídejte snídani připravenou z fairtradeových a lokálních surovin. Jednoduše a zároveň moc příjemně tak, stejně jako tisíce lidí na světě, oslavíte Světový den pro fair trade a dáte najevo svůj zájem o téma spravedlivého obchodu a odpovědné spotřeby vůbec. Více informací najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 5.-11.5. 2

Slavnosti perníku

8. května 2014, zámek Pardubice, region pardubický

Navštivte o svátečním čtvrtku zámek v Pardubicích! Na Slavnostech perníku vás čeká pestrý jarmark nejen perníku, výstava perníků, soutěže v pojídání perníku, perníková volenka, malování perníků do umělecké galerie a mnoho dalšího. Každé dítko si navíc bude moci za laskavého dohledu Baby Jagy uloupnout perník z perníkové chaloupky, vyzkoušet sedání na lopatu nebo zdobení perníčků. Více informací najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 5.-11.5. 4Slavnosti českého chřestu

10. května 2014, Hostín u Vojkovic, region středočeský

Ochutnejte chřestové gastronomické speciality připravované špičkovými kuchaři v Hostíně u Vojkovic! Čekají vás také ukázky pěstování chřestu, sklizně, třídění a přípravy chřestu s výkladem. Budete mít možnost nakoupit čerstvě sklizený chřest za zvýhodněné ceny, a na své si přijdou i děti – připravené budou hry a soutěže o drobné ceny, skákací hrady či malování na obličej. Více informací najdete ZDE.

Valtické vinné trhy

9.–10. května 2014, zámek Valtice, region jihomoravský

Nejstarší výstava vín v České republice a jedna z nejstarších výstav v bývalém Rakousku-Uhersku má pověst jakéhosi vinařského Wimbledonu. Získat nejvyšší ocenění na Valtických vinných trzích je snem každého vinaře. Kromě degustací špičkových vín a doprovodného programu proběhne i pokus o zápis do knihy rekordů v řetězovém přiťuknutí medailovým vínem. Více informací najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 5.-11.5. 3

Jarovín rosé

7. května 2014, Znojmo, region jihomoravský

Jediná soutěž specializovaná na rosé vína u nás a ojedinělá v Evropě. Všechna vína, která se účastní soutěže, budou prezentována v pultové degustaci, chybět nebude ani vhodná gastronomie k rosé. Získáte tak přehled o aktuální nabídce růžových vín na našem trhu, gastronomickou inspiraci na jarní a letní měsíce i řadu zajímavých receptů a návodů. Více informací najdete ZDE.

Autor: redakce GASTRONAUT.CZ

Videa

reklama

reklama