Tipy na gastro akce v týdnu 4.–10. listopadu

Tipy an gastro akce 4.-10.11.  Foto:
Tipy an gastro akce 4.-10.11.
Foto: Thinkstock

Blíží se období svatomartinských vín a hus a dalších dobrot, proto jsme pro vás připravili pár tipů, kam na ně zajít. To není ale vše! Čekají vás i akce jako Gastrofest, pivní a vinné slavnosti a mnoho dalšího. Přejeme hezkou zábavu a hlavně – dobrou chuť.

Gastrofest

17. ročník

7.–9. listopadu 2013, areál Výstaviště ČB, Husova 523, České Budějovice, region jihočeský

Velké setkání gastronomů a gurmánů z celé České republiky na vás čeká už příští víkend. Ochutnáte všemožné lahůdky a speciality národních kuchyní. Podíváte se na soutěžní klání v kulinářských soutěžích a dále proběhnou boje i mezi cukráři a pekaři. K dobrému jídlu budete moci popíjet česká i moravská vína a přitom sledovat prezentace tuzemských i zahraničních kuchařských mistrů a nových trendů v gastronomii. Více info ZDE.

Tipy an gastro akce 4.-10.11.  Foto: ThinkstockSvatomartinský jarmark

aneb Dýňobraní na zámku

9. listopadu 2013, Zámek Horažďovice, region plzeňský

Nenechte si ujít spojení dvou tradičních podzimních akcí, a to stále více oblíbeného dýňobraní a tradičních svatomartinských oslav. Na zámeckém nádvoří na vás budou čekat svatomartinské pochoutky, jako například tradiční husička a mladá svatomartinská vína, ale i piva. Připravená je pro vás ale i zábava s dýněmi a živá kapela. Děti se mohou těšit na strašidelnou a řemeslnou dílnu. V podvečerních hodinách se pak můžete zúčastnit světelného průvodu městem nebo soutěžit o cenu nejkrásnější čarodějnice. Více info ZDE.

Svatomartinský Mikulov

8. listopadu – 17. listopadu 2013, náměstí a vybrané restaurace, Mikulov, region jihomoravský

Mikulovské restaurace, vinotéky a hotely v listopadu spojí své síly a při slavnostech nabídnou speciální svatomartinská menu a ochutnávky mladých Svatomartinských vín. Náměstí zaplní řemeslný jarmark a dobově laděný doprovodný program, kejklíři a komedianti. Zkrátka nepřijdou ani děti, ty se mohou těšit na pohádky a historická představení. Více info ZDE.

Recept

Svatomartinské koláče Foto: Gurmet

Svatomartinské koláče

Sváteční oběd je vždy dobré zakončit něčím sladkým. V tomto případě jsou to výborné koláčky, jejichž těstu dodává vláčnost sádlo z husy, které se tak skvěle uplatní.

Víno zblízka – festival moravských vín v Brně

Festival 25 vinařů z jižní Moravy

8. listopadu – 8. prosince 2013, sklepní restaurace, vinárny, vinotéky a historické vinné sklepy, Brno, region jihomoravský

Na druhém ročníku tohoto vinařského festivalu se vám představí 25 špičkových vinařů z celé jižní Moravy. Budete si moci vychutnat kvalitní vína v nejkrásnějších sklepních restauracích, vinárnách a historických vinných sklepích. Více info ZDE.

Tipy an gastro akce 4.-10.11.  Foto: Thinkstock

Pivní a vinné slavnosti

1. ročník

8.–10. listopadu 2013, Výstaviště Lysá nad Labem, Masarykova 1727, Lysá nad Labem, region středočeský

Pivní a vinné slavnosti – to jsou rozmanité druhy piva a vína převážně z Moravy a Čech. Zajisté vás potěší i zajištěný hudební program, který se ponese v duchu folku a country. A protože k dobrému pití patří i dobré jídlo, máte se rozhodně na co těšit. Více info ZDE.

Autor: redakce GASTRONAUT.CZ

Videa

reklama

reklama