Tipy na gastro akce v týdnu 2.–8. června 2014

Tipy na gastro akce 2.-8.6 Foto:
Tipy na gastro akce 2.-8.6
Foto: archiv

Gastro sezona je v plném proudu a hezké počasí láká k výletům. Proč tedy tyhle dvě záliby nespojit a nevyrazit za dobrým jídlem a pitím? Tento týden je k ochutnání dobré pivo i víno, ideálně spárované se sýry nebo jinými pochoutkami.

Praha pije víno

6.–7. června 2014, Trojský zámek, region Praha

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost setkat se s více než čtyřiceti vinaři z celé střední Evropy! Ochutnat budete moci téměř 400 vzorků vín z menších rodinných vinařství. V zámeckém areálu najdete také stánky s jídlem, delikatesami, kávou či čajem. První ročník festivalu navazuje na podobná setkání vinařů z bývalé Habsburské říše, která se konala až do vypuknutí první světové války. Více informací o akci najdete ZDE.

Slavnosti piva

6.–7. června 2014, České Budějovice, region jihočeský

Zavítejte na tradiční pivní slavnosti v Českých Budějovicích! Čeká vás prezentace pivovarů a minipivovarů, na výběr bude mnoho druhů a značek piva. Proběhne také vyhlášení soutěží Pivo České republiky 2014 a Novinářské pivo 2014. Ochutnat budete moci potraviny přihlášené do soutěže Chutná hezky. Jihočesky. Nebude chybět ani hudební program. Více informací o akci najdete ZDE.Tipy na gastro akce 2.-8.6 Foto: Thinkstock

Tipy na gastro akce 2.-8.6 Foto: ThinkstockMikulov Gourmet Festival

6.–8. června 2014, Mikulov, region jihomoravský

Jste srdečně zváni na festival pořádaný na oslavu moravské kuchyně při snoubení se skvělými moravskými víny ve vyhlášených restauracích vinařského města Mikulova. Ochutnáte tradiční moravské pokrmy v moderním stylu, připravované špičkovými kuchaři. Těšit se můžete například na Gourmet tour degustační menu, na ochutnávky vín, snoubení vín a sýrů a na mnoho dalšího. Více informací o akci najdete ZDE.

Špilberk Food Festival

6.–8. června 2014, Hrad Špilberk, region jihomoravský

Všichni milovníci dobrého jídla, lahodných nápojů a vybraných delikates jsou srdečně zváni na třetí ročník Špilberk Food Festivalu! O nevšední gastronomické zážitky se postarají přední šéfkuchaři nejvýznamnějších podniků Jihomoravského kraje. Čekají vás řízené degustace vín, cooking show, škola vaření a mnoho dalšího. Proběhne i gastronomická soutěž Food Cup Czech Specials. Více informací o akci najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 2.-8.6 Foto: archiv

Litoměřický hrozen

7. června 2014, Litoměřice, region ústecký

Zavítejte na hrad Litoměřice, kde se v malebném prostředí bude konat prezentační a prodejní výstava vín z Čech a Moravy, při které dojde i k vyhlášení Šampiona výstavy. Vína budete moci nejen ochutnat, ale i na místě zakoupit. Cílem výstavy je odborně i laicky posoudit vína z Čech i Moravy a zprostředkovat výměnu zkušeností z vinohradnické-vinařského oboru. Více informací o akci najdete ZDE.

Autor: redakce GASTRONAUT.CZ

Videa

reklama

reklama