Tipy na gastro akce v týdnu 19.–25. května 2014

Tipy na gastro akce 19.-25.5.  Foto:
Tipy na gastro akce 19.-25.5.
Foto: Thinkstock

V tomto týdnu si můžete užít především chřest v různých podobách. Oslavy této jarní pochoutky se přesunuly z Čech na Moravu a máte se opravdu na co těšit. V Praze se chystá tradiční Prague Food Festival, kde se představí noví špičkoví šéfkuchaři. A v Litomyšli oslavují legendu M. D. Rettigovou :)

Gastronomické slavnosti M. D. Rettigové

12.25. května 2014, Litomyšl, region pardubický

Zavítejte na třetí ročník gastronomických slavností Magdaleny Dobromily Rettigové, legendy české kuchyně! Po celou dobu slavností budete moci ve vybraných restauracích ochutnat menu kvalitní české gastronomie, inspirované jednou z nejslavnějších litomyšlských žen. V sobotu 24. května slavnosti vyvrcholí Gastro festivalem na Smetanově náměstí, kde vás čeká bohatý program. Více informací najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 19.-25.5. 6

Tipy na gastro akce 19.-25.5. 5Prague Food Festival

 

23.25. května 2014, Královská zahrada Pražského hradu, region Praha

Prague Food Festival je třídenní svátek jídla, který má v Čechách už dlouholetou tradici. I letošní ročník nabídne skvělé pokrmy, nejlepší šéfkuchaře, představí špičkové podniky, producenty alkoholických i nealkoholických nápojů a delikates. Nebude chybět bohatý program plný degustací vína, pivních degustací, cooking show, škol vaření nebo atrakcí pro děti. Více informací najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 19.-25.5. 4

Slavnosti chřestu

 

Tipy na gastro akce 19.-25.5. 223.25. května 2014, Ivančice, region jihomoravský

Pěstování chřestu v Ivančicích sahá až ke konci 18. století, kdy byl ivančický chřest ve světě dokonce známější než tradiční plzeňské pivo. Na Slavnostech ochutnáte chřestové speciality a nebude chybět ani čerstvý chřest k zakoupení. Těšit se můžete na kuchařskou show Romana Pauluse, výstavu o chřestu, řemeslný jarmark a mnoho dalšího. Vybrané restaurace z okolí pro vás připraví speciální chřestové menu. Více informací najdete ZDE.

Moravia Food Festival Kroměříž

23.25. května 2014, Kroměříž, region zlínský

Nenechte si ujít největší gastronomický festival na Moravě! Cílem a myšlenkou festivalu je představit a prezentovat špičkové podniky vybraných měst, se kterými se návštěvníci mohou setkat v jednom městě pod jednou střechou. Ochutnáte degustační předkrmy, polévky, hlavní chody, dezerty, ale především chřest na jakýkoliv způsob. Nebude chybět bohatý doprovodný program. Více informací najdete ZDE.

Černokostelecké vysmolení

24. května 2014, Kostelec nad Černými lesy, region středočeský

Nejen milovníci zlatavého moku jsou srdečně zváni na Černokostelecké vysmolení. Čeká vás jediné veřejné bednářské vystoupení, točení piva z čerstvě vysmolených dřevěných sudů samospádem, stáčení portera na historické stáčečce patent Wiesner, pivní slavnosti a mnoho dalšího! Nebude chybět stylové občerstvení nebo prodejní výstava pivních suvenýrů. Více informací najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 19.-25.5. 3

Autor: redakce GASTRONAUT.CZ

 

Videa

reklama

reklama