Tipy na gastro akce v týdnu 11.–17. listopadu

Tipy na gastro akce 11.-17.11.  Foto:
Tipy na gastro akce 11.-17.11.
Foto: Thinkstock

Svatý Martin je tady! A jak lépe ho oslavit, než pečenou husičkou a mladým vínem? Máme pro vás několik inspirativních akcí, kde si zaručeně vychutnáte oboje. Kdybyste ale dostali chuť na trochu exotiky, zamiřte na akci s humry a dalšími mořskými plody.

Svatomartinské slavnosti a pečená husa na Jiřáku

3. ročník

11. listopadu 2013, farmářské tržiště Jiřák, nám. Jiřího z Poděbrad, Praha 3, region Praha

Přijďte si připít mladým vínem o svátku svatého Martina na Jiřák. Čeká vás Svatomartinské víno od více než 20 moravských a českých vinařů. Nemine vás ani tradiční pečená husa s knedlíkem a se zelím, dále pak chuťovky k vínu, jako jsou sýry, salámy, klobásky, pečené brambory nebo halušky. Slavnost doplní i živá hudba a cimbálová muzika. Více info ZDE.

Recept

Pečená husa  Foto: Gurmet

Svatomartinská pečená husa

Oslavte svátek svatého Martina báječným obědem. Husa při tom nemůže chybět! Je to jídlo na přípravu celkem jednoduché, ovšem výsledek chutná i vypadá přímo královsky. Jako ...

Svatomartinské hody

11.–17. listopadu 2013, více míst, Brno, region jihomoravský

Nenechte si ujít tradiční oslavy svátku svatého Martina v Brně. Svatomartinské hody si navíc můžete užívat celý týden. Vybrané restaurace vám nabídnou svá speciální svatomartinská menu spojená s degustací vína. Celý týden je pro vás také připraven speciální doprovodný program, jako je žehnání svatomartinského vína nebo průvod svatého Martina. Za zajímavým programem se také dostanete do míst, která nejsou běžně veřejnosti otevřena. Více info ZDE.

Tipy na gastro akce 11.-17.11.  Foto: ThinkstockInvaze humrů a jejich mořských přátel

15. listopadu 2013, Corinthia Hotel – restaurace Let´s Eat, Kongresová 1, Praha 4, region Praha

Humři a jejich mořští přátelé oznámili svůj velkolepý návrat a to na pátek 15. listopadu. Bitva proběhne v hotelu Corinthia Prague v restauraci Let's Eat. Akce je určena všem milovníkům dobrého jídla, kteří hledají originální gurmánskou akci v příjemném prostředí. Bohatý bufet ve stylu „sněz, co můžeš“ s velkým výběrem pochoutek z humra a dalších mořských specialit. Více info ZDE.

Mladoboleslavské slavnosti vína

16. listopadu 2013, Dům kultury, Dukelská 1093, Mladá Boleslav, region středočeský

Zveme vás na Mladoboleslavské slavnosti vína, které se konají ve velkém sále Domu kultury. Budete zde moci ochutnat vína různých značek od českých i moravských vinařů. Čeká vás ale i bohatý kulturní program a prezentace jednotlivých vinařství. Více info ZDE.

Tipy na gastro akce 11.-17.11.  Foto: Thinkstock

Valtické Svatomartinské slavnosti a Husí hody ve Valtickém podzemí

 

11. listopadu 2013, Valtické podzemí, Vinařská 34, Valtice, region jihomoravský

Srdečně vás zveme na slavnostní přiťuknutí letošním vínem a ochutnávku svatomartinských hus a specialit Valtického podzemí. Těšit se můžete na zážitkovou martinskou turistiku v unikátním labyrintu zpřístupněných historických vinných sklepů nebo na cimbálovou muziku. Chybět nebudou samozřejmě svatomartinská vína a speciality. Více info ZDE.

Autor: redakce GASTRONAUT.CZ

Videa

reklama

reklama