Tipy na gastro akce na víkend 29.11.–1.12.

Tipy na gastro akce 29.11. - 1.12.  Foto:
Tipy na gastro akce 29.11. - 1.12.
Foto: Thinkstock

Nadcházející víkend nám přinese první adventní neděli. Pokud nevíte, jak strávit adventní víkend, přinášíme vám pár tipů, kde se zaručeně nudit nebudete a nasajete tu pravou vánoční atmosféru, a to od čertů, ochutnávek vánočních dobrot až po adventní trhy. Ale můžete si připomenout i léto :)

Adventní trhy pod Rumpálem

29. listopadu – 1. prosince 2013, Strakonický hrad, Strakonice, region jihočeský

Nenechte si ujít oslavy adventu ve Strakonicích. Čekají vás vánoční trhy, řemeslné výrobky, vystoupení sborů, ale i skupiny historického šermu, loutkové příběhy i vánoční koledy. Opomenout ale nemůžeme ani širokou nabídku tradičních vánočních lahůdek a místních specialit. Více informací najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 29.11. - 1.12.  Foto: ThinkstockHercegovina – Domov slunce

28. listopadu – 30. listopadu 2013, restaurace Luka Lu, Újezd 402/33, Praha, region Praha

Zveme vás na speciální akci, na které ochutnáte nejvyhlášenější lahůdky z oblasti bývalé Jugoslávie. Kromě tradičních předkrmů, jako je například ovčí sýr naložený v olivovém oleji nebo pečené papriky plněné domácím sýrem, si budete moci vychutnat také jehněčí maso nebo pokrmy z ryb a vše nakonec zapít vyhlášenými tamními víny. A abyste se skutečně cítili jako v zemi „domova slunce“, budete se moci kochat výstavou více jak sta fotografií na plátně z oblasti Hercegoviny. Zavzpomínejte si na letní dovolenou u moře a přijďte v chladném listopadovém počasí nasát trochu hřejivé atmosféry do restaurace Luka Lu. Více informací najdete ZDE.

Čerti a čertice ze Starohradských pohádek

30. listopadu – 8. prosince 2013, hrad a zámek Staré Hrady, Staré Hrady, region královéhradecký

Rovnou dva víkendy po sobě můžete se svými dětmi oslavit na čertovském hodování ve Starých Hradech. Čekají na vás pohádky, hry, soutěže a samozřejmě čerti! Děti zaručeně ocení ochutnávky sladkostí a pekelně dobrých bonbonů. A pro ty větší bude připravena čertovská ochutnávka medoviny a dalších dobrot. Více informací najdete ZDE.

11. Medový den

30. listopadu 2013, Společenský dům Sušil, Fryčajova 901, Bystřice pod Hostýnem, region zlínský

Medový den, to jsou ochutnávky různých medových specialit a samozřejmě medu. Kromě toho se ale podíváte, jak se zpracovává včelí vosk a jaké výrobky se z něj dají vytvořit. Čeká vás také výstava prací dětí ze základní školy na téma „Děti a včely“ a promítání filmů o životě včel. O medu se tak dozvíte mnohem více. Více informací najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 29.11. - 1.12.  Foto: Thinkstock

Karlštejnský královský advent

1. prosince 2013, městys Karlštejn a hrad Karlštejn, Karlštejn, region středočeský

Zveme vás na adventní program na náměstí v Karlštejně. Těšte se na taneční, pěvecká i hudební vystoupení. Chybět nebude ani tradiční jarmark a historický průvod s královnou Eliškou, loučový průvod a ani rozsvěcení vánočního stromu. Na dvoře Muzea betlémů bude navíc ochutnávka různých vánočních dobrot a slavnostní narážení karlštejnského piva Karlíček. A pokud přijdete v kostýmu anděla, možná si domu odnesete i nadílku. Více informací najdete ZDE.

Autor: redakce GASTRONAUT.CZ

Videa

reklama

reklama