Tipy na gastro akce 31. března – 6. dubna 2014

Tipy na gastro akce 31.3. - 6.4.  Foto:
Tipy na gastro akce 31.3. - 6.4.
Foto: Thinkstock

První dubnový týden nabízí pestrý výběr gastro akcí, které stojí za navštívení. Ochutnat můžete švýcarské speciality, výtečná vína při okružní cestě po vinných sklípcích, ale také se můžete pokochat uměním vyřezávaného ovoce a zeleniny.

Gastro Hradec Vitana Cup 2014

3. dubna 2014, Hradec Králové, region královéhradecký

Gastro Hradec Vitana Cup je mezinárodní přehlídka kuchařů a cukrářů. Soutěžit se bude v carvingu – vyřezávání ovoce a zeleniny před zraky diváků, v přípravě sushi, a hlasovat budete moci o vítězné rajské omáčce. Proběhne 9. ročník mistrovství republiky kuchařů a cukrářů, nebo 19. ročník národní soutěže kuchařského a cukrářského umění s mezinárodní účastí. Více informací najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 31.3. - 6.4.  Foto: Thinkstock

Švýcarské dny v Praze

3.‒5. dubna 2014, Městská knihovna v Praze, region Praha

Pokud se chcete dozvědět více o Švýcarsku, nemusíte si hned balit kufry! Na Švýcarských dnech vás čekají přednášky, ochutnávky švýcarských specialit, promítání filmů, prodej knih, průvodců a DVD o Švýcarsku. Ale pokud byste přece jen chtěli zavítat do této krásné země, po celou dobu konání budou k dispozici turistické materiály pro cestu do Švýcarska. Více informací najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 31.3. - 6.4.  Foto: Thinkstock

Staročeský velikonoční jarmark

5. dubna 2014, Toulcův dvůr, Praha 10, region Praha

Tradiční jarní setkání s přírodou, tradicemi a řemesly v Toulcově dvoře. Budete mít možnost si v připravených dílničkách vyrobit píšťalku, pomlázku, řehtačku nebo jiný předmět vztahující se k jaru. Na jarmarku nakoupíte drobné dárky a další velikonočně laděné zboží a nebude chybět ani pohádka či zpívání jarních písniček pro děti. Více informací najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 31.3. - 6.4.  Foto: ThinkstockZe sklepa do sklepa

5. dubna 2014, Velké Bílovice, region jihomoravský

Netrpělivě očekávaný devátý ročník akce Ze sklepa do sklepa je konečně tady! Jedná se o největší vinařskou akci v České republice zaměřenou na putování po sklepech a na degustace v jednotlivých vinařstvích. Neomezenou degustaci svých vín nabídne 50 otevřených vinařství. Po celou dobu budete moci využít autobusovou dopravu a nebude chybět ani večerní program. Více informací najdete ZDE.

Při víně o víně

5. dubna 2014, Velké Pavlovice, region jihomoravský

Jste srdečně zváni na každoroční setkání milovníků vína a velkopavlovických vinařů nad plody své práce s tradičním hodnocením výsledků předchozího vinařského roku 2013 a s degustací. Ochutnat budete moci široký sortiment bílých, červených i růžových vín loňského ročníku. Chybět nebude ani neodmyslitelné vystoupení cimbálové muziky. Více informací najdete ZDE.

Autor: redakce GASTRONAUT.CZ

Videa

reklama

reklama