Tipy na gastro akce 30. června – 6. července 2014

Tipy na gastro akce 30.6. - 6.7.  Foto:
Tipy na gastro akce 30.6. - 6.7.
Foto: Thinkstock

První prázdninový týden nabízí především prohlídku vinných sklepů s možností ochutnávek. Kromě vína jde ale i o dobrou zábavu, nebude chybět cimbálovka a další atrakce. Na své si přijdou i milovníci meruněk a moravští patrioti si jistě nenechají ujít tradiční jízdu králů.

Dolňácké slavnosti s tradiční jízdou králů

3.–7. července 2014, Hluk, region zlínský

Dolňácké slavnosti písní a tanců pořádané v Hluku jednou za tři roky (už téměř sedm desítek let) probíhají souběžně s každoročním Slováckým festivalem dechových hudeb a jsou neodmyslitelně spojeny s národními kroji a s jízdou králů. V období slavností žije celý Hluk několikadenním programem komponovaným pro široký okruh milovníků zpěvu, tance, dechovky, dobrého jídla, pití a folkloru. Více informací o akci najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 30.6. - 6.7. 2

Tipy na gastro akce 30.6. - 6.7. 5Velkopavlovické meruňkobraní

 

5. července 2014, Velké Pavlovice, region jihomoravský

Ve Velkých Pavlovicích pořádají první ročník meruňkobraní! Zavítejte na něj i vy a ochutnejte kynuté knedlíky a táče, koktejly, marmelády a další speciality z meruněk. Nebude chybět kuchařka meruňkových receptů s názvem „Meruňky na talíři“. Následně budete moci ochutnat velkopavlovická vína na akci Víno v oranžovém, a to v nezvyklou dobu – od 17.00 až do půlnoci. Více informací o akci najdete ZDE.

Otevřené sklepy Hrušky

5. července 2014, Hrušky, region jihomoravský

Otevřené sklepy jsou v posledních letech návštěvníky velmi oblíbené. Svá vína nabídnou i vinaři ve slováckých Hruškách. Čeká vás putování za vínem a poté bude připravena i večerní zábava. Těšit se můžete na vystoupení tradiční cimbálové muziky, která zpříjemní atmosféru v době otevřených sklepů. Pro přesun mezi sklepy budete moci využít stylových koňských povozů. Více informací o akci najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 30.6. - 6.7. 3

Tipy na gastro akce 30.6. - 6.7. 4Letní otevřené sklepy

5. července 2014, Moravská Nová Ves, region jihomoravský

Zavítejte do Moravské Nové Vsi a ochutnejte skvělá vína přímo od vinařů! V letošním ročníku bude otevřeno přibližně 35 vinných sklepů a ochutnat budete moci na 450 vzorků vín. Těšit se můžete na vystoupení cimbálové muziky, na přehlídku dechových hudeb nebo na losování anketních lístků o ceny. Nebude chybět krajové občerstvení. Více informací o akci najdete ZDE.

Den otevřených sklepů a červencová noc

5. července 2014, Horní a Dolní Věstonice, region jihomoravský

Ani Horní a Dolní Věstonice nezůstanou v konání otevřených sklepů pozadu. Přijďte popít a posedět v příjemném prostředí CHKO Pálava. Své sklepy pro vás otevře více než 11 vinařů, a vína, která vám zachutnají, budete moci na místě i zakoupit. Aktivnější z vás mohou degustaci skvělých vín spojit s výlety po okolí nebo navštívit večerní taneční zábavu. Více informací o akci najdete ZDE.

Autor: redakce GASTRONAUT.CZ

Videa

reklama

reklama