Street food není jen párek v rohlíku

Street food Fest  Foto:
Street food Fest
Foto: archiv

Trend rychlého, ale kvalitního jídla získává v poslední době na popularitě. Zejména pak ve velkých světových metropolích je jídlo na ulici („street food“) velice oblíbené a patří k běžnému životu mnoha lidí. Jde o to konzumovat jídlo kvalitně, i když vám to zrovna nedovoluje čas.

Na Smíchovské straně náplavky (Hořejším nábřeží) se v sobotu 30. srpna 2014 uskuteční první ročník přehlídky tzv. “street food“.

Street food v našem pojetí je rychle připravené občerstvení z kvalitních surovin přímo na místě a před návštěvníky. Bude se připravovat a prodávat jídlo ve speciálně upravených automobilech („food truck“) a originálních stáncích.

Street food Fest 3

Street food Fest 2Na co se můžeme na náplavce těšit? Kromě nyní již poměrně rozšířených a oblíbených burgrů, zde budete moci ochutnat grilovaná argentinská masa, mexické burritos, čerstvou pastu, smažené ryby, grilovaná americká žebra, vietnamské PHO, francouzské palačinky, netradiční polévky, veganskou zmrzlinu, švýcarský raclette, brazilské pao, indické kari, thajské nudle, marocký tajine a mnohé další.

Většina ze zúčastněných stánkařů přímo pochází nebo má určitý vztah k zemi, jejíž kuchyni prezentuje – můžete se tedy těšit na skvělé pokrmy třeba i s odborným výkladem.

Náplavka Street food Fest bude probíhat od 10:00 do 21:00, vstup je zdarma a večer se navíc bude ve vedlejším Výletním kině promítat film tematicky spjatý s přehlídkou. Více informací o akci najdete ZDE.

Street food Fest 4

Autor: KláraM

Videa

reklama

reklama