SOUTĚŽ: Dejte si makronku a vyhrajte zájezd do Paříže!

Soutěž s makronkami MISS LIPS Foto:
Soutěž s makronkami MISS LIPS
Foto: Thinkstock

Vyhlášená pražská Cukrárna Saint Tropez spouští letní makronkovou fotosoutěž o nejkrásnější rty Miss Lips. Zúčastněte se a vyhrajte výlet do sladké Francie...

Do 15. srpna můžou ženy a dívky posílat fotografie svých rtů s makronkou ze Saint Tropez na e-mailovou adresu: misslips@cukrarnatropez.cz. Všechny fotogafie budou umístěny na webové stránky www.cukrarnatropez.cz a do alba na facebookové stránky cukrárny. Do samotného finále postoupí dvacet finalistek, které vybere odborná porota.

Slavnostní vyhlášení proběhne 15. září v prostorách cukrárny v pasáži Lucerna za přítomnosti partnerů, fotografů a známých osobností. Absolutní vítězka s nejvyšším počtem hlasů získá exkluzivní zájezd do Paříže pro dvě osoby.

Soutěž s makronkami 3, Foto:

Proč právě makronky?

Thinkstock, Foto: Téma soutěže – makronky – jsme si vybrali, protože jsou symbolem Francie. Všichni, kdo přijedou do Paříže či jiného francouzského města, jsou jednoduše povini ochutnat tuto delikatesu. Také naše “patisserie” (cukrárna) nabízí ručně vyrobené makronky mnoha barev a chutí jako např. okurkovou, dýňovou nebo levandulovou. Nebojte se, bude dost pro všechny,” uvádí Jiří Nosál, majitel Cukrárny Saint Tropez.

Historie makronek sahá až do období vlády Kateřiny Medicejské (16. století) a jejího chotě – francouzského krále Jindřicha II. V té době ještě nebyly slepované krémem. Nadýchané makronky z mletých mandlí prokládané jemným krémem vymyslel teprve počátkem 20. století Pierre Desfontaines z vyhlášené cukrárny Ladurée v Paříži.

Tradice, kvalita a originalita je to, co spojuje pražskou cukrárnu Saint Tropez a francouzskou makronku. A pokud nechcete soutěžit, zajděte alespoň ochutnat.

Autor: Klára Michalová

Videa

reklama

reklama