S Klárou v kuchyni #5: Výlet do Sapy

A to jsou moje suvenýry ze Sapy... :) Foto:
A to jsou moje suvenýry ze Sapy... :)
Foto: Klára Michalová

Pokud rádi vaříte asijská jídla, asi jste se někdy setkali s problémem, kde sehnat některé suroviny. Pokud jste z Prahy a okolí, je na to jednoduchá odpověď. Vyražte do vietnamské velkotržnice Sapa v pražské Libuši.

Na rovinu, pokud tam vyrážíte poprvé a bez někoho, kdo už to tam zná, budete asi trochu bloudit a hledat a pátrat, ale nakonec určitě ke svému cíli dojdete. Já jsem ale o pomoc požádala šéfkuchaře vyhlášené restaurace Sasazu - Shahafa Shabtaye, který exkurze do Sapy pravidelně pořádá. Přidala se ke mně ještě kolegyně Martina a celé natěšené jsme vyrazily do kulinárního nebe.

Nejprve jsme se zastavili u pojízdného stánku pro kávu. Ta vietnamská je silná, velmi sladká a s příměsí kakaa. Můžete si říct, jestli chcete horkou, nebo ledovou s našlehaným mlékem. A když na to přijde, ani nemusíte vystoupit z auta, stačí u stánku přibrzdit.

Prohlédněte si rozsáhlou fotogalerii s tipy, co nakoupit a co ochutnat:

Grilovaná kachna s nudlemi, bylinkami a silným vývarem Foto:

Pak jsme se rozhodli posilnit a k snídani jsme si dali rýžové palačinky s uzeným tofu, smaženou cibulkou a bylinkami. Připravují se z rýžové mouky smíchané s vodou, těstíčko se rozprostře na plátýnko nad hrncem s vařicí vodou a placky se udělají na páře. Je to moc dobré :)

Šéfkuchař Sasazu - Shahaf Shabtay s hliněným hmoždířem Foto: Klára MichalováA pak už přišel čas na nákupy. Shahaf nás vzal do největšího supermarketu v Sapě. Kromě čerstvých bylinek, zeleniny, ovoce a ryb tu najdete i narvané regály s různými ingrediencemi, omáčkami, nudlemi. Minimálně u půlky věcí bych ovšem netušila, k čemu jsou dobré a jak je připravit. V tom se náš průvodce ukázal být nedocenitelný. Chrlil ze sebe recepty, tipy, triky, ukázal nám všechny bylinky...

Zašli jsme ještě do jedné sámošky, kde kromě jídla najdete i nádobí a pomůcky do kuchyně. Třeba krásný hliněný hmoždíř za necelé dvě stovky nebo velmi ostrý lehký nůž za 140 korun. Překvapily třeba párátka z citronové trávy nebo otáčecí mřížka na grilování.

S taškami plnými nákupů jsme se vydali ještě na ochutnávku tradiční vietnamské kuchyně. Odstartovali jsme výtečnou hovězí polévkou s nudlemi "Pho bo". Shahaf tvrdil, že je zvláštní tím, že v něm vaří i ananas, který nakonec není vůbec cítit, ale zesiluje chuť vývaru.

Výbornou hovězí polévku Pho bo musíte v Sapě ochutnat. Foto: Klára Michalová

Výbornou hovězí polévku Pho bo musíte v Sapě ochutnat. Foto: Klára Michalová

 

Nemohli jsme minout ani vyhlášenou restauraci, která se specializuje na grilovanou kachnu. Byla skvělá, šťavnatá, s křupavou kůrkou plnou chuti. I k ní se podává silný vývar, nudle a hora čerstvých bylinek.

Ochutnali jsme netradiční moučník. Ráže s vařenými buráky s omáčkou z čerstvého kokosu a fazolek mungo Foto: Klára MichalováZávěr výletu patřil sladké tečce. Ta byla ze všeho "nejdivnější". Vařená rýže s buráky, které byly úplně měkké a chutnaly jako kaštany. A k nim omáčka s kousky dušeného kokosu s rozvařenými fazolkami mungo. Mělo to takovou "želé" strukturu, pravděpodobně zahuštěné tapiokou... Nevšední a zajímavé, mně to tedy chutnalo :)

Byl to skvělý zážitek. Příště už se do Sapy nebudu ostýchat zajet a vy také nemusíte. Pokud nemáte svého zkušeného průvodce, můžete se podívat na internetu na www.sapamapa.cz, kde najdete podrobnou mapu i s informacemi, kde se dobře najíst a kde nakupovat.

Autor: Klára Michalová, šéfredaktorka Prima Fresh

Videa

reklama

reklama