Ryby a víno ochutnejte na SeaFoodWine Festivalu 2014

SeaFoodWine festival  Foto:
SeaFoodWine festival
Foto: Thinkstock

2. listopadu 2014 v Holešovické tržnici proběhne již třetí ročník úspěšného SeaFoodWine festivalu, letos rozšířeného o sekci vína a o trh s čerstvými potravinami.

Na festivalu se bude prezentovat přes 40 různých stánků s rybími specialitami a specialitami s mořskými plody, sushi, sladkými dezerty, vínem a pokrmy vařenými na víně. Festival také představí podzimní odrůdu Nového vína. Participující stánky mohou přijít i s vlastním nápadem na kreativní občerstvení, a tak návštěvníky budou čekat mnohá překvapení.

Festival bude mít bohatý doprovodný program ve formě kuchařských show, krátkých přednášek o přípravě ryb a mořských plodů, miniseminářů o víně. Program doprovodí živá hudba s tanečními vystoupeními.

SeaFoodWine festival 2

Účinkující umělci pocházejí ze zemí, které na festivalu budou zastoupeny gastronomickými stánky (Francie, Chorvatsko, Kypr, Vietnam, Indonésie a mnoho dalších). Dále se návštěvníci budou moci zapojit do soutěže o nejlepší recept, kdy za přispění VIP poroty vyberou nejlepší recept a kuchaře festivalu. Hlasovací lístky budou slosovány v tombole s gastronomickými výhrami.

SeaFoodWine festival 3Kromě delikates k degustaci návštěvníky nemine ani unikátní trh s čerstvými rybami, mořskými plody a vínem. Přímořskou atmosféru si tak budou moci vychutnat i doma. Festival proběhne ve vnějších i vnitřních prostorech, vnější prostory budou dle počasí zastřešeny a v případě nízkých teplot i zatepleny. Pro děti bude připraven dětský koutek se zajímavým středomořským programem.

Organizátoři festivalu MAARE Market restaurace a Občanské komunitní fórum, o. s., festival organizují za účelem podpory multikulturního vyžití v Praze a představení cizokrajné gastronomie a vína.

SeaFoodWine festival 4

Autor: PR, KláraM

Videa

reklama

reklama