Prima Fresh slaví narozeniny!

Prima Fresh má narozeniny! Foto:
Prima Fresh má narozeniny!
Foto: Thinkstock

Dnes je to právě rok, kdy se web Prima Fresh představil svým čtenářům poprvé. Jelikož ho považuju za své dítko, dovolte, abych mu popřála a zavzpomínala na jeho první krůčky.

Miluju jídlo, ráda ho vařím, ráda o něm mluvím i čtu a vůbec nejraději ho jím. Kuchařky hltám jako beletrii, nasávám informace a inspiraci, a to pak využívám při vaření, které se málokdy drží přesných receptů. Ačkoliv v médiích – tištěných i on-line, se pohybuju spoustu let, nabídka na vedení kulinárního webu pro mě byla překvapení. Ale pak jsem si řekla, proč ne? Vždyť je to moje celoživotní téma :)

Koncept Freshe byl jasný od začátku. Chceme tvořit web pro ty, co mají jídlo rádi, vařením se baví, nebojí se experimentovat ani zkoušet nové ingredience, mají rádi i cizí kuchyně, ale zároveň i pro ty, co hledají rychlá, zdravá, moderní jídla pro celou rodinu.

Při tvorbě vizuální stránky jsme se zaměřili na to, aby byl web co nejjednodušší, přehledný a aby na něm vynikly krásné fotky jídla. Protože máloco je tak fotogenické jako jídlo :)

Prima Fresh má narozeniny 3

Kromě receptů, kterých už je na Freshi téměř 1000, najdete na webu i Magazín s články. Tipy na restaurace, dobré nákupy, home & dekor nápady, ale i můj osobní blog „S Klárou v kuchyni“. Někdy se svěřím s tajným rodinným receptem, někdy s kulinárními zážitky nebo zajímavým tipem na nákup. V kategorii Jak na to jsme pro vás připravili řadu návodných článků, ale i představení netradičních surovin.

Recept

Bulharská musaka  Foto: Klára Michalová

S Klárou v kuchyni #2: Bulharská musaka

Každý kuchař má svůj parádní recept, který vaří, když se chce předvést. Já považuju za svůj "majstrštyk" právě tuto bulharskou musaku. Postup je trochu pracný, a proto ho ...

A konečně mé oblíbené Speciály... Do nich dáváme tematicky řazené recepty a články. Pokud hledáte recept třeba na quinou, najdete všechny, které na Freshi z quinoy máme, pěkně pohromadě ve speciálu Quinoa. Budu moc ráda, když mi napíšete, o jaká témata byste stáli a které suroviny bychom neměli minout.

Práce pro Prima Fresh mě dokonce přivedla i k focení jídla. Nejsem žádný profesionál, ale když na to přijde a já si doma k obědu vařím něco zajímavého, většinou to před konzumací stihnu naaranžovat a vyfotit. Takto náhodou třeba vznikl jeden z nejúspěšnějších receptů – pečený orientální květák. Jestli jste ho ještě nezkusili, jděte do toho! Je to fakt neskutečně dobré :)))

Recept

Pečený květák  Foto: Klára Michalová

Pečený květák v orientálním stylu

Tento způsob přípravy květáku stojí určitě za vyzkoušení. Pečením se chuť této zeleniny výrazně promění, lehce zkaramelizuje a orientální koření mu dodá neuvěřitelný ...

Na Freshi můžete také najít recepty z časopisu Gurmet, se kterým velmi rádi spolupracujeme. Z každého aktuálního čísla uveřejňujeme malou ochutnávku z obsahu, máme ale možnost uveřejňovat i recepty, které v Gurmetu vyšly už dříve a bylo by škoda na ně zapomenout.

A v neposlední řadě chceme být i platformou pro nejlepší české food blogery. Na jednom místě tak můžete najít recepty a inspiraci z různých blogů, například Kitchenette, Výpečky, Foodlover, Thinkfood, Sweet Pixel, Kuchařinka, Good Mood Spoon a další...

Prima Fresh má narozeniny 2Po prvním roce můžu říct, že Fresh už dávno vyrostl z plenek a našel si své čtenáře. A já za sebe přeji Freshi rozrůstající se obecenstvo, které na něm vždy najde nové nápady a informace.

Dobrou chuť a sejdeme se v kuchyni!

Klára Michalová

šéfredaktorka Prima Fresh

Videa

reklama

reklama