Potravinová nadílka – darujte něco k snědku!

Potravinová nadílka  Foto:
Potravinová nadílka
Foto: Thinkstock

I když představa bohaté vánoční nadílky zahrnuje zejména dary věcného typu (elektronika, oděvy, knihy, sport. potřeby), bývají nedílnou součástí Vánoc také dary potravinového charakteru. Možná se necháte při letošních Vánocích inspirovat těmito několika náměty.

Maso a uzeniny:

Šunky – jsou rozšířeným dárkem posledních několika let. Například celé balení šunkové kýty (dokonce i s nožem) je možno zavěsit v chladné místnosti a postupně ukrajovat. Další variantou je luxusnější balení různých druhů šunek v konzervách.

Salámy – vybíráme zásadně salámy trvanlivé, nejlépe uherského typu s vysokým podílem masa.

Klobásy – suché trvanlivé, pokud možno „čabajského“ charakteru.

Potravinová nadílka 4 Foto:

Ostatní – dnes se nabízí ke vhodné nadílce různé druhy zvířecích paštik s delší trvanlivostí, hodnotnější balení mořských ryb nebo mořských plodů v konzervách či skleněném obale. Zvlášť paštiky jsou skvělé i jako vlastnoručně vyrobený dárek. Jejich příprava není nijak složitá a v hezké patentní sklenici jsou velmi oblíbeným darem.

Na co si dát pozor: Zejména u masných výrobků je nutné dodržovat datum spotřeby. Při dřívějším nákupu mějte na paměti, že obdarovaný vaši nadílku obdrží až na Vánoce a často si ji jistě ještě několik týdnů uschová.

Náš tip: K salámům či klobáskám můžete přibalit hezké dřevěné prkénko nebo kvalitní nůž, případně vytvořit balíček s dalšími pochutinami – nakládané cibulky nebo feferonky jsou skvělá volba :)

Potravinová nadílka 5 Foto:

Cukrovinky:

Potravinová nadílka 6 Foto:

Hlavně čokolády a luxusně balené bonbóny nebo bonboniéry. Z čokolád vybíráme druhy s vysokým podílem kakaa, s různými i neobvyklými náplněmi. Typickými představiteli jsou čokoládové pralinky a dnes i vážené, ale dárkově zabalené cukrovinky světových výrobců zakoupené ve specializovaných prodejnách.

Káva a čaj:

Dárková balení kávy a čaje používáme nejen o Vánocích. Právě o Vánocích se však hodí různé čajové vánoční, bylinné a jinak aromatizované čaje. Kvalitním zeleným, bílým nebo černým sypaným čajem potěšíte vždy. Zvláštní kapitolu tvoří tzv. „kvetoucí čaje“, které při zalití horkou vodou v průhledné čajové konvici vytvoří nádherný barevný květ. Také čajové servírovací soupravy a různá příslušenství k výrobě čaje nebo kávy potěší pod vánočním stromečkem.

Kávu vybíráme dle chuti obdarovaného. Můžeme volit z množství zrnkových káv nebo mletých aromatizovaných kávových směsí.

Na co si dát pozor: Při nákupech kávy nebo čaje velice dbáme na kvalitní a neporušený obal. Dokonalé uzavření těchto pochutin zaručí jejich správné aroma.

Náš tip: Při darování čaje nebo kávy můžete jako „doprovodný“ dárek přidat bambusové sítko na čaj nebo ruční či elektrický kávový mlýnek.

Potravinová nadílka 7 Foto:

Vína, likéry, domácí pálenky:

Potravinová nadílka 2 Foto:

Pro dospělé někdy příliš obligátní dárek. Dárková balení kvalitních českých i zahraničních vín a likérů dnes patří k plnohodnotným a někdy i velmi nákladným dárkům.

Jako originální dar můžete zvolit domácí pálenku koupenou ve vaší nejbližší zahrádkářské pálenici. V pracovních kolektivech se často darují značkové domácí nebo zahraniční destiláty i s originálními skleněnými odměrkami.

Potravinový vánoční dárek je plnohodnotnou alternativou ve vašem vánočním seznamu a možná vám pomůže vyřešit každoroční darovací dilema.

Autor: Alžběta Krchová

Videa

reklama

reklama