Poctivé české jídlo najdete v Lokále

Lokál U Zavadilů  Foto:
Lokál U Zavadilů
Foto: All

Koncept restaurací Lokál ze sítě Ambiente nabízí svým zákazníkům poctivé české jídlo, výborné pivo a vkusné prostředí s ochotnou obsluhou. V téhle hospodě se zkrátka budete cítit vždy jako štamgast :)

Třetí přírůstek do rodiny je nedávno otevřený kunratický Lokál U Zavadilů, který na novou sezonu chystá spoustu novinek. Na venkovní zahrádce si můžete vychutnat třeba optimálně vychlazený Plzeňský Prazdroj, nealko pivo nebo zdejší novinku – osvěžující zázvorovou limonádu. Sezonní menu nově nabídne například domácí jahodové knedlíky a jiné sladké dobroty z jahod, jejichž pěstování má v Kunraticích dlouholetou tradici.

Lokál U Zavadilů , Foto: Právě respekt k tradici místa a preference lokálních surovin je pro Lokály typická. První Lokál v síti restaurací Ambiente byl otevřen v Dlouhé ulici v Praze v roce 2009, Bílá Kuželka v Míšeňské následovala o dva roky později a vždycky šlo o prostory, ve kterých už v minulosti hospoda byla. Stejně tak v Kunraticích. Historie hospody U Zavadilů se začala psát přibližně v 80. letech 19. století. Dům prošel kompletní rekonstrukcí, aby se hospoda co nejvíce přiblížila původnímu vzhledu. Specifický hospodský ráz podtrhují pro Lokály charakteristické kresby na obložení stěn. V Lokále U Zavadilů je jejich autorem výtvarník Martin Kubát.

Jsme v provozu teprve pár měsíců, ale už máme pár štamgastů a věřím, že si k nám najdou cestu i další Kunratičtí. Lokál U Zavadilů je prvním mimo centrum Prahy, lidé jsou tady možná trochu zvědavější, opatrnější, o to více oceňují příjemnou obsluhu, výbornou kuchyni a domáckou atmosférou, která u nás vládne,“ říká Libor Baďura, šéfkuchař Lokálu U Zavadilů. Lokalitě byly uzpůsobeny i ceny, jež jsou v kunratickém Lokále o něco nižší než v obou jeho předchůdcích v centru Prahy.

Lokály dávají svým hostům jistotu, že každý den najdou v důvěrně známém prostředí poctivé jídlo, pivo od mistra výčepního a vždy ochotnou obsluhu. Skvěle vychlazená plzeň je v Lokále tradičně čepovaná nejkratší cestou z tanku do skla. Kuchaři nepoužívají umělá dochucovadla, polotovary ani další fígle, oblíbené v kuchyních českých hospod, aby jídlo bylo rychlejší a levnější. Ve všech Lokálech se vaří poctivě, z čerstvých surovin, „hotovky“ tady zakládají několikrát denně.

Lokál U Zavadilů , Foto:

Nejinak tomu je i v kunratickém Lokále U Zavadilů. „Nejoblíbenější je klasika, kterou lidé dobře znají z vlastní kuchyně – na oběd třeba francouzské brambory, zapečené těstoviny se šunkou, večer pak obligátní smažený sýr s tatarkou nebo tatarský biftek s topinkami a také jídla k pivu, jako je nakládaný hermelín a uzeniny z našeho řeznictví: gothaj, párky, přeštická klobása... Uzeniny nám dodává řezník Amasa František Kšána ml.,“ dodává Libor Baďura. Ale můžete si tu dát i slepici na paprice, kuře s nádivkou nebo dukátové buchtičky se šodó...

Lokál U Zavadilů: K Verneráku 70/1, Praha 4 – Kunratice; www.ambi.cz

Autor: Klára Michalová

 

Videa

reklama

reklama