OBRAZEM: Miniaturní jednohubky

Miniaturní jednohubky Foto:
Miniaturní jednohubky
Foto: isifa.com

Miniaturní jednohubky od francouzské výtvarnice Stephanie Kilgast vypadají moc chutně, ale asi se moc nenajíte. Od sushi přes croissant až po banány je to všechno strašně malinké.

Pokud je neuvidíte ve správném měřítku, vypadají tyto tácky a talířky plné jídla naprosto věrohodně a člověk by se do nich okamžitě rád pustil. Jsou totiž vyvedené do nejmenších detailů. Dost pravděpodobně byste si na nich ale vylámali zuby. Jsou to totiž umělecká dílka vyrobená z polymerové hmoty.

Výtvarnice Stephanie Kilgast začala vyrábět miniaturní jídlo už jako dítě, když si chtěla rozšířit výbavu do svého domu pro panenky. V dospělosti se ke svému dětskému koníčku vrátila a přetvořila ho do umělecké tvorby. Dnes studuje kuchařské knihy, ve kterých čerpá inspiraci pro své miniaturní verze dezertů a večeří. Každý takový výtvor může mít hodnotu až 500 britských liber.

Miniatury mají velikost 1,5 až 5 cm a jsou vyrobeny z fimo hmoty, poté vypálené v troubě a přetvořeny na náušnice nebo slouží jako výbava do domečků pro panenky.

Prohlédněte si fotogalerii s úžasným miniaturním jídlem:

Losos a krevety vypadají lákavě, nemyslíte? Foto:

Umělkyně Stephanie vysvětluje: "Svou vášeň jsem znovu objevila v roce 2007, kdy jsem hledala nový koníček a někde jsem narazila na miniaturní jídlo - podobné tomu, které jsem si vyráběla jako dítě pro své Barbie panenky. Okamžitě jsem tomu opět propadla a pořád mě to nepřestává bavit. Líbí se mi vytvářet jídlo, protože se zde nabízí nekonečné množství tvarů, struktur a barev. Miniatury jsou zábavné, protože si při pohledu na ně připadáte jako obr, jako byste si mohla celý svět strčit do kapsy. Je to hezký pocit, když lidé vidí moje umělecká dílka, usmějí se, vrátí se v duchu do dětství a začnou si hrát."

Autor: Klára Michalová

Článek

Šaty s volánky z červeného zelí jsou jako živé. Foto: Hong Yi

OBRAZEM: Umění na talíři

Hong Yi je malajská architektka, která vytváří své osobní projekty pod přezdívkou "RED". Před nedávnem si dala úkol a po celý měsíc každý den vytvořila obrázek z jídla, ...

Článek

Krajinky z jídla  - chlebová vesnička Foto: Carl Warner

OBRAZEM: Neskutečné krajinky vyrobené z jídla!

Fantazijní krajinky vytvořené z jídla vytvořil umělec a fotograf Carl Werner. Prohlédněte si jeho umění!

Článek

Dobroty z uzlíků - Obrázek 14 Foto: Ed Bing Lee

OBRAZEM: Potěšte své smysly dobrotami z uzlíků

Ruční práce jsou světovým hitem a nevyhýbají se ani skutečnému umění. Představujeme vám tvorbu amerického umělce Ed Bin Leea, který pro své umělecké objekty využívá ...

Videa

reklama

reklama