Objevte nové tržiště v centru Prahy

Eat it! market  Foto:
Eat it! market
Foto: archiv

Jen pár kroků od sochy svatého Václava v Jindřišské 5 se v první jarní den otevřely brány pasáže a s nimi i zcela nové tržiště, které se od ostatních tržišť výrazně odlišuje. Je totiž pod střechou.

Kompletní nákup od čerstvě pečených francouzských baget přes sýry, sušené šunky, oleje, marmelády až po ovocné šťávy, zeleninu či mléko tady pořídíte od rána do večera, pět dní v týdnu a za každého počasí.

Historie, dobroty a žádné deštníky

Dlouhá léta jsme byli zvyklí se pasážím v centru města vyhýbat. Přitom jde o úžasné, historicky i architektonicky nesmírně zajímavé průchody. Proto jsme se rozhodli pasáži v Jindřišské 5 vdechnout život znovu. Dobré jídlo nám přijde jako skvělý důvod, proč se pasáži přestat vyhýbat cestou do práce pro snídani, v poledne pro oběd nebo navečer pro nákup domů. Lidé už mají tržiště vyzkoušená, vědí, že jsou plná nejrůznějších dobrot, a my jim k tomu přidáváme ještě něco navíc.“ Vysvětluje Šárka Koháková, spoluzakladatelka projektu Eat it!

Eat it! market 3 Foto: archivEat it! market 2 Foto: archivNesmírně praktické je, že jsme pod střechou.“ Pochvaluje si druhá z autorek myšlenky tržiště v pasáži Hanka Čermáková. „Nejen, že si přes nás zkrátíte a zpříjemníte cestu z Václavského náměstí do Jindřišské a naopak, ale můžete se tady i schovat před deštěm, zimou nebo ostrým sluncem. Není to jen o tom nakoupit, ale zastavit se, nasát atmosféru, rozhlédnout se, zchladit žízeň, ochutnat vybrané delikatesy, nechat se překvapit. Třeba i tím, že Eat it! je jediným tržištěm v Praze, kde si můžete koupit nebo nechat připravit teplý i studený prvotřídní a blahodárný zelený čaj Matcha. Kromě toho, že je neuvěřitelně zdravý, navíc také skvěle chutná.“ Dodávají obě podnikavé ženy s úsměvem.

Eat it! market 5 Foto: archiv

Tržiště všeho druhu se u nás těší velké oblibě. Rádi se procházíme mezi stánky a vybíráme z nepřeberného množství lahůdek. Jejich provozní doba však čas od času neodpovídá našim potřebám. Nyní máme možnost dopřát si tento malý luxus celých pět dní v týdnu. Zastavme se v Eat it!, kdykoli nás napadne!

 

Více informací najdete na www.eat-it.cz

Autor: KlaraM, PR

Videa

reklama

reklama