Novinka na trhu: Perfect Pasta

Zeleninové špagety Perfect Pasta  Foto:
Zeleninové špagety Perfect Pasta
Foto: archiv

Alternativy ke klasickým přílohám se začínají objevovat stále častěji. Potvrzuje to i nový produkt na českém trhu, Perfect Pasta. Tyto těstoviny jsou nízkokalorické a vyrábějí se z kořenové zeleniny konjac.

Nedávno jsem navštívila tiskovou konferenci právě o tomto produktu, akce se konala v prostoru KitchenAid Concept Store ve Vodičkově ulici v Praze. Příjemné dopoledne jsem strávila s jednatelkami společnosti Via Naturallis, Janou Krčkovou a Štěpánkou Vránovou, které se rozhodly uvést na trh dietní, ale chutnou potravinu. O přípravu ochutnávek se postaral Jan Hajný, známý český food artista.

Po krátkém uvítání Simonou Kordovou z Good Life Company a uvedení produktu se začalo vařit. Nejprve byly těstoviny připraveny na sladko; s jablky, medem a griliášem. Nezvyklá kombinace, ale překvapivě chutná. Těstoviny strukturou připomínají rýžové nebo skleněné nudle, nicméně mají jednu podstatnou vlastnost. Samy o sobě nemají žádnou chuť, proto vše přebírají ze surovin, se kterými jsou připravovány. Dále nám byla nabídnuta zapečená rajčátka s kozím sýrem a touto pastou, ale největší lahůdkou pro mě byla Carbonara. Téměř k nerozeznání od té, kterou dostanete v italské restauraci.

Zeleninové špagety Perfect Pasta  Foto:

Zeleninové špagety Perfect Pasta připravené nasladko             Foto: Tereza Pánková, tastytalkings.com

Zeleninové špagety Perfect Pasta  Foto:

Jaké jsou ale vlastně výhody této přílohy? Vyrábí se z asijského kořene konjac a obsahuje 96 % vody a 3,8 % glukomannu. Ten stabilizuje hladiny cukrů v krvi a snižuje pocit hladu. Kilokalorií má pouze 12 na 100 gramů: pro představu, klasické vařené špagety jich obsahují při stejné gramáži asi 140. Dále neobsahuje lepek, tuk ani cukr, takže je ideální k udržení váhy a k hubnutí. Důležitý je vysoký obsah vlákniny. Na této těstovině si pochutnají vegetariáni, vegani, diabetici nebo celiaci, ale i ti, kteří chtějí jen ozvláštnit svůj jídelníček.

K dostání bude Perfect Pasta ve vybraných prodejnách zdravé výživy, jako jsou například Country Life, BioDay, Bazalka v Hradci Králové, Obchod Rohanka v Kladně, nebo si ji můžete koupit na oficiálních webových stránkách. Doporučená maloobchodní cena je 79 korun za 200 gramů.

Salát Perfect Pasta s chilli a zeleninou Foto:

Salát Perfect Pasta s chilli a zeleninou

 

Zeleninové špagety Perfect Pasta  Foto:

Ingredience:

• těstoviny Perfect Pasta

• olivový olej, sůl

• chilli nebo chilli pasta (např. Santal Oelek)

• rajče

• mrkev

• paprika žlutá, červená

• žampiony

• sakura, řeřicha

Postup:

Perfect Pastu vyjmeme z obalu, propláchneme horkou vodou a necháme okapat v cedníku. Poté ji osolíme a promneme s chilli pastou.

Pokrájenou zeleninu a žampiony orestujeme na troše olivového oleje, pak přidáme připravené těstoviny. Na talíři směs dozdobíme sakurou a řeřichou.

Autor: Tereza Pánková, www.tastytalkings.com

Videa

reklama

reklama