Nejlepší jídlo míří od vidlí až na vidličku!

Festival Jídlo z blízka  Foto:
Festival Jídlo z blízka
Foto: All

Milovníci dobrého jídla vědí, že to pravé potěšení nespočívá v honbě za světovými delikatesami. Stačí jim místní speciality připravené z kvalitních místních potravin, které si v klidu vychutnají s rodinou a přáteli. Hnutí Slow Food Brno vás o této pravdě přesvědčí na festivalu Jídlo z blízka!

Třetí ročník ojedinělého gastrofestivalu Jídlo z blízka už brzy propukne v 18 brněnských restauracích. On-line prodej festivalových menu je v plném proudu, rezervovat si můžete také místo na řadě akcí doprovodného programu.

Pro návštěvníky budou od 8. do 31. července šikovní kuchaři v Brně připravovat lahodná tříchodová menu z regionálních surovin. V nabídce restaurací pod heslem „Od vidlí až na vidličku“ najdete čerstvé pstruhy z Moravského krasu, šťavnaté králičí, jehněčí, vepřové a hovězí maso z ekofarem na Valašsku a Vysočině nebo jihomoravskou zvěřinu. Těšit se můžete také na lákavé využití čerstvých bylinek, sezonní zeleniny, jahod, malin i sluncem provoněných třešní či meruněk ze Znojemska. V jídelním lístku se dozvíte vše o původu potravin, z nichž bylo jídlo připraveno, a oceníte poctivou kvalitu za festivalovou cenu.

Festival Jídlo z blízka , Foto:

Díky této a podobným akcím se na Moravě daří udržovat místní kulinární tradici. O velkém zájmu lidí svědčí i fakt, že do prvního ročníku se zapojilo šest podniků, o rok později se jejich počet více než zdvojnásobil a třetí ročník nabízí už trojnásobek původního počtu spolupracujících restaurací.

Festival Jídlo z blízka , Foto: Nejen jídlo!

Letní festival má také doprovodný program s 26 akcemi. Můžete povečeřet s kulinářskými hvězdami nebo se osobně seznámit se sedláky, vinaři, malovýrobci delikates i s šéfkuchaři, kteří svoji práci stále dělají s láskou. Za jejich asistence si vyzkoušíte tradiční řemesla, naučíte se klasické recepty nebo okusíte vynikající moravská vína.

Pro opravdové gurmety jsme letos přichystali atraktivní motiv k vyzkoušení co nejvíce festivalových menu. Každý, kdo navštíví více než pět restaurací, bude zařazen do slosování o 20 hodnotných cen od partnerů festivalu – těmi hlavními jsou společnost Orrero se značkou Gran Moravia a prodejna kvalitních potravin My Food Market,“ říká Tom Václavík ze sdružení Slow Food Brno.

Další lákadlo určitě osloví milovníky dobrého vína od moravských vinařů. Pokud si zakoupíte menu nebo se zúčastníte některé z akcí doprovodného programu, automaticky zdarma získáte vstupenku v hodnotě 690 Kč. S ní pak budete moci vyrazit na podzimní vinařský festival Víno z blízka. Akce věnovaná tomu nejlepšímu z moravských vinic proběhne v historických brněnských sklepích od 8. 11. do 8. 12. 2013.

Festival Jídlo z blízka , Foto:

Více informací včetně seznamu restaurací a jejich menu najdete na www.jidlozblizka.cz nebo www.slowfoodbrno.cz

Článek

Slowfood  Foto: Thinkstock

Slow food obnovuje regionální gastronomické dědictví

Jídlo o třech chodech připravené z lokálních surovin podle tradičních místních receptů. Žádný stres během polední pauzy a pravý požitek z kvalitně odvedené práce při ...

Text ACCEDO PR, Jana Šulistová

Videa

reklama

reklama