Nejkrásnější kuchařka na světě je česká!

Láska prochází kuchyní  Foto:
Láska prochází kuchyní
Foto: All

Velkolepý úspěch slavila v sále pekingského divadla Daxing Theatre na prestižní soutěži Gourmand World Cookbook Awards 2014 také Česká republika, a to s kuchařskou knihou Láska prochází kuchyní – uvařte, zabalte a věnujte jedlý dárek.

Na vyhlašování soutěže knihu reprezentovaly za podpory a účasti českého velvyslanectví v Číně autorka Denisa Bartošová a šéfredaktorka Adéla Hálková. Tvořivá kuchařka, kterou nakladatelství Smart Press vydalo na podzim roku 2013, získala první místo v kategorii design.

Soutěž proběhla 19.–22. května 2014, Francii tentokrát vystřídala Čína, a zúčastnilo se jí 187 zemí z celého světa. Kniha Láska prochází kuchyní bojovala s finalisty ze sedmi států – Francie, Německa, Itálie, Portugalska, Slovinska, Španělska a Turecka.

Denisa BartošováOdvézt si z celosvětové soutěže, kde figurují nádherné anglické, francouzské, španělské kuchařky, a nejen ty, první místo, je pro nás obrovskou ctí. Odvézt si první místo z kategorie design, v níž se objevuje výběr jen těch nejoriginálnějších titulů, je pro nás stav snový,“ říká o vítězství Adéla Hálková, šéfredaktorka nakladatelství Smart Press.

Po velkém úspěchu Martina Škody, který si minulý rok s knihou Škoda nevařit odvezl ze soutěže bronz, se nyní tentokrát z medaile zlaté těší další česká autorka. „Pro každého autora je jeho kniha ta nejkrásnější, je to jeho dítě. Jsem moc šťastná, že to tak cítí i porotci a snad i někteří čtenáři,“ komentovala soutěž dojatá autorka Denisa Bartošová. Kniha tak od 21. května hrdě nese titul Best in The Word.

Denisa Bartošová a Adéla Hálková v Číně

Denisa Bartošová a Adéla Hálková v Číně. Foto:archiv Smart Press

 

Článek

Láska prochází kuchyní

Láska prochází kuchyní

„Uvařte, zabalte a věnujte jedlý dárek“ – právě tak zní podtitul knihy Denisy Bartošové, která v nápadité prvotině spojila všechny své vášně dohromady. Divoká matka, ...

Týden otevřených dveří v nakladatelství Smart Press

Smart Press je v Čechách jedničkou mezi nakladateli původních českých kuchařek. Pokud si chcete rozšířit svou sbírku kuchařských knih, neváhejte a přijďte na týden otevřených dveří.

Čekají na vás autogramiády a besedy s autory, ale hlavně výjimečná sleva na nabízené tituly. Konkrétně 40 % na novinky 2014 a 50 % na všechny ostatní knihy.

Kdy: Pondělí až pátek 9.13. června 2014 od 9.30 do 17.30 hod.

Kde: Nakladatelství Smart Press, Velflíkova 12, Praha 6

Podrobný program najdete na www.smartpress.cz

Vzhledem k omezenému počtu míst prosím nahlaste váš příchod do pátku 6. 6. 2014 u Olgy Formanové, formanova@smartpress.cz, tel.: 233 320 075.

Týden otevřených dveří ve Smart Press

Autor: KláraM

 

Videa

reklama

reklama