Kurz vaření s Martinem Škodou ve stylu Jamieho

Kurz vaření s Martinem Škodou Foto:
Kurz vaření s Martinem Škodou
Foto: Martin Kubica

V pořadí již šestý kurz vaření, který pořádá časopis Gurmet, se nesl ve znamení britské kuchyně. Mladý kuchař Martin Škoda se zhostil zadání "Vařte jako Jamie" a připravil zajímavé menu kombinované z jeho i Jamieho receptů.

Kurzy časopisu Gurmet se tradičně konají jednou měsíčně ve vinohradském kulinárním studiu Ola Kala. Na svůj osobně třetí jsem se těšila, protože s Martinem už jsem se dříve potkala a nepochybovala jsem, že tento večer bude zábavný.

Martin si pro nás připravil menu, které startovalo jeho vyhlášeným receptem na roastbeef s domácí remuládou a zapečenými bagetkami s bylinkovo-česnekovou krustou. Pro mě je to druh jídla, před kterým mám přirozený respekt. Vždy jsem měla pocit, že je to hotová věda, aby se roastbeef povedl a nebyl jako podrážka bot. Martin nás rychle vyvedl z předsudků. Nemusíte ani kupovat nijak zvlášť speciální maso, prostě kupte první nízký roštěnec a dopřejte mu důkladné marinování, ideálně přes noc. Skvělým pomocníkem je také tenderizér, kterým maso propícháte a ono pak krásně zkřehne.

Pokud si chcete Martinúv roastbeef vyzkoušet, tady máte recept:

Recept

Roastbeef s domácí remuládou  Foto: Martin Kubica

Roastbeef s domácí remuládou

Dobře připravený roastbeef je lahůdka, která se hodí, pokud hostíte více lidí najednou. Není na tom zase nic tak těžkého, pokud maso necháte dostatečně dlouho marinovat, ...

Kuchařka Jamieho Olivera podle které jsme vařili, je stále v prodeji a vážně stojí za to :) Foto: Klára MichalováRoastbeef byl vážně senzační, úplně se rozplýval na jazyku a domácí remuláda byla skvěle dochucená, jemně pikantní. Po Martinově výtečném předkrmu jsme se pustili do receptů kuchařského mága Jamieho Olivera z jeho kuchařské knihy Moje Velká Británie.

Nejprve jsme si připravili pečené kuře britského impéria s bombajskými brambory a kořeněnou omáčkou. Pro zajímavost jsme pekli jedno kuře z francouzského bio chovu a jedno obyčejné kuře ze supermarketu. Díky výrazné marinádě byla obě kuřata chuťově dobrá, ale to francouzské mě nakonec velmi překvapilo tím, jak neuvěřitelně šťavnaté mělo maso z prsíček.

Recept byl poměrně komplikovaný a využil spoustu nezvyklého koření, ale pokud chcete vyzkoušet něco nového a ohromit své hosty, určitě to stojí za tu trochu práce. Mně se moc líbil trik, který nám Martin poradil. Do malého rendlíku dejte vařit celý citron na pár minut, potom ho vyndejte párkrát propíchněte nožem a vložte dovnitř kuřete. Maso díky tomu získá skvělou chuť.

Prohlédněte si fotogalerii z kurzu:

Přípravu marinády na roastbeef jsme zvládali s úsměvem Foto:

Na závěr kurzu nemohla chybět sladká tečka. Martin vybral kořeněnou jablkovou buchtu, která se peče podobně jako slavný francouzský Tarte Tatin, tedy obráceně... Nejprve si připravíte karamelovou omáčku s voňavým kořením, poté v ní povařte jablka a nakonec si uděláte těsto s jablečným ciderem. Výsledný koláč byl velmi vláčný a vlhký a mooooc dobrý :)

Jablečný kořeněný koláč je vláčný a vlhký a výrazně voní Foto: Martin KubicaShrnutí na závěr? Kurz se mi moc líbil. Martin Škoda byl skvělý společník i učitel, šéfredaktorka Gurmetu Jitka Rákosníková mu skvěle sekundovala, dozvěděli jsme se spoustu nových informací hlavně o koření, naučili jsme se připravit fantastický roastbeef i výbornou domácí majonézu téměř bez práce a opravdu jsme si pochutnali :))) Já se nemůžu dočkat dalšího kurzu. Přidáte se také?

Pozvánka na další kurz vaření s Gurmetem:

Tarts a tartlets

Francouzské křehké slané i sladké koláče

Pod vedením Michala Nikodema, majitele a lektora kulinárního studia Ola Kala, zjistíte, jak vytvořit slavné francouzské koláče z křehkých těst s báječnými náplněni. Termín kurzu: 17. 4. 2014. Zvýhodněná cena pro čtenáře časopisu Gurmet: 1990 Kč.

Více informací na www.igurmet.cz

Autor: Klára Michalová

Přečtěte si reportáže z minulých kurzů:

Článek

Účastníci kurzu Jak chutná Asie Foto: Vladan Krumpl

Už vím jak chutná Asie

Další z řady kulinárních kurzů, které pořádá časopis Gurmet, se nesl ve znamení asijské kuchyně. Šéfkuchař Tomáš Kalina z restaurace Noodles účastníkům kurzu představil ...

Článek

Vaříme po moravsku s časopisem Gurmet a Evou Gajdošík - Obrázek 13

Jak jsem vařila po moravsku

Dostala jsem pozvání na kuchařský kurz, který pořádal časopis Gurmet. Taková příležitost se neodmítá, takže jsem s radostí vyrazila do studia Ola Kala na Vaření po ...

Videa

reklama

reklama