Kuchyňský robot Philips Avance Collection je příjemný společník

Kuchyňský robot Philips Avance Collection  Foto:
Kuchyňský robot Philips Avance Collection
Foto: archiv Phillips

Dělá na něj reklamu sám Zdeněk Pohlreich, takže jsem ráda svolila, že kuchyňský robot Philips Avance Collection HR7958 otestuju a udělám si na něj svůj názor.

V pátek večer zazvonil u mě doma kurýr a krabice s robotem ním byla na celý víkend moje. Umlela jsem si ořechy a taky čerstvou kávu, namlela maso na hamburgery, vymačkala citrony, uhnětla těsto na housky a dospěla k názoru, že bych do něj svoje vlastní peníze klidně investovala.

V základní sestavě najdete mixér, hnětací hák, hák na třená těsta, balonovou metlu, mlýnek na maso, mlýnek na ořechy a kávu, robot na sekání a strouhání a lis na citrusy. Z mého pohledu úplně dostačující set, ve kterém nic nechybí. Co mě okouzlilo nejvíc– mlýnek na maso v základní variantě. Pořád se chystám pořídit si ten staromódní ruční mlýnek, jako má babička připnutý na poličce nad kuchyní, léta to ale odkládám a výsledkem je, že maso si nechávám mlít jen u řezníka. Za mě tedy příjemné překvapení, které bych určitě využila. Tady jen rychlé upozornění, lepší je do mlýnku vkládat spíše menší kousky masa.

Kuchyňský robot Philips Avance Collection  Foto:

Kuchyňský robot Philips Avance Collection HR7958

Kuchyňský robot Philips Avance Collection  Foto:

Další plus má za ideální velikost a váhu. Naše malá kuchyň předpokládá neustálou manipulaci téměř se vším včetně robotu a tenhle se prostě dá jednoduše přesunout tam a zase zpátky. Uskladnit jsem se ho nepokoušela, ale s touhle šikovnou velikostí myslím, že by se vešel do spíže, a když by bylo potřeba, lehce ho vždy vyndat, a potom taky uklidit. Navíc zespoda má plastové přísavky, takže když začnete třeba hníst těsto na vyšší otáčky, robot stojí na místě a nikam neposkakuje a neklouže.

To, že se všechny díly mimo dvou kovových nástavců dají mít v myčce, je už asi dnes standard, stále je to ale něco, co ušetří práci a čas, takže další plus.

Robota jsem vyzkoušela při přípravě různých druhů pokrmů. Podívejte se na recepty:

Recept

Zimní smoothie  Foto:

Zimní smoothie

Právě v době chřipek oceníte tuto vitaminovou bombu v podobě lahodného smoothie. Stačí mít výkonný mixér a během chvilky si připravíte osvěžující nápoj.

Recept

Oříškové pracny  Foto:

Oříškové pracny

Pracny jsou klasické cukroví, které by nemělo na vánočním stole chybět. Směs kakaa, oříšků a koření jim dává nezaměnitelnou chuť. Pusťte se do nich, ať mají čas se chvíli...

Recept

Mrkvová polévka  Foto:

Mrkvový krém

Krémové polévky jsou vděčné a velmi oblíbené. Vyzkoušejte výtečnou variantu z mrkve a brambor, které dodá skvělou chuť kari pasta, čerstvý zázvor a šťáva z citronu a...

Kuchyňský robot Philips Avance Collection  Foto:

Já osobně nejsem typ člověka, který si rád čte v manuálech. Tady to snad až na výjimky nebudete potřebovat. Montáž všech nástavců je poměrně intuitivní, ovládání o 7 rychlostech taky jednoduché, žádné záludnosti na vás nečekají. Je fakt, že trošku horká chvilka na mě čekala při měnění nástavců na sekání a strouhání, to by mohlo jít o něco lépe.

Pokud bych měla najít přece jen nějaké minusy, vadí mi, že když se třeba strouhají brambory, stejně zbyde poměrně velký nevyužitý kus, to se ale prozatím stalo u všech robotů, které jsem kdy měla možnost použít. Žádné zásadnější nedostatky jsem tak nenašla.

A na závěr cena, robot, který jsme měla půjčený já, se prodává za 9 999 Kč. Nechci hodnotit, jestli je to moc nebo málo, to každý asi vnímáme trochu jinak. Já jen můžu říct, že poměr ceny a kvality je pro mě naprosto v pořádku, zvlášť když vezmu v potaz, že nemusím investovat do mlýnku na maso a dalšího přístroje na domácí mletí kávy, který často doma využíváme.

Když to tedy shrnu, pro mě určitě dostačující stroj, chytře řešený, funkční, bez nadbytečného příslušenství, které zabírá místo. Pokud bych si něco mohla přece jen přát, prosím více kovu a méně plastu!

Více informací o robotu najdete na www.phillips.cz.

Autor: Tereza Sychrová, www.foodlover.cz

Videa

reklama

reklama