Kde mají vegetariáni pré

Podolka Foto:
Podolka
Foto: Archiv firem

Asi každý, kdo nejí maso a aspoň občas se stravuje v restauraci, má nějakou historku o tom, jak jediné bezmasé jídlo na jídelním lístku byl smažený sýr se šunkou nebo salát s tuňákem.

Historky jsou to zábavné. Nicméně být vegetarián pořád ještě není žádná sranda. Míst, kam můžete zajít a vybírat z více než dvou položek, ale pěkně přibývá. Doporučíme vám dnes tři pražské podniky, nad kterými se nebudou (doufejme) ofrňovat ani vaši masožraví kamarádi a kde vám spolu s jídlem nebudou cpát řeči o čisté energii. A i pokud maso jíte, můžete tam vyrazit na lehkou letní večeři.

Podolka

Podolské nábřeží 1, Praha 4 – Podolí

U Národní galerie 471, Praha 5 – Zbraslav

www.restauracepodolka.cz

Restaurace jako stvořená k letnímu vysedávání. Ať v Podolí na terásce nad řekou nebo ve vkusně zrekonstruovaných prostorách na Zbraslavi. Nají se tu vegetariáni, vegani, milovníci ryb i masa. K obědu tu dostanete dobré polední menu, což zejména na Zbraslavi dlouho chybělo. Ochotná obsluha vám bude neustále dolévat karafy s kohoutkovou vodou, mají tu pěkný výběr vína i koktejlů. Kromě stálého lístku se můžete spolehnout na sezonní speciality. A pokud vyrazíte do Podolí za špatného počasí, můžete posedět u krbu.

Prohlédněte si fotogalerii a vydejte se za dobrým bezmasým jídlem:

Secret of Raw Foto:

Sweet Secret of Raw Foto: Tomáš HudolínSecret of raw

Seifertova 13, Praha 3

www.secretofraw.cz

Kdo se nebojí experimentovat, může zkusit vitariánskou restauraci na Žižkově. Žádné jídlo, které vám tu naservírují, neprošlo úpravou za teploty vyšší než 42 °C. Všechno je díky tomu svěží, čerstvé, křupavé. Až se tu najíte, hladoví nebudete, ale bude vám příjemně lehko a nebudete se chtít jenom někam odvalit.

Mají tu výborné studené polévky, které oceníte zejména v horkém počasí, překvapivá hlavní jídla, freshe ze spousty druhů ovoce a zeleniny i degustační talíř z toho nejlepšího pro jednu nebo dvě osoby. Určitě zkuste místní Sunburger s ředkvovými hranolky. A kromě restaurace má Secret of raw i mladší sestru – vitariánskou cukrárnu na Vinohradech (Sweet Secret of Raw, Rumunská 25, Praha 2, www.sweetsecretofraw.cz)

Sweet Secret of Raw Foto: Tomáš Hudolín

Sweet Secret of Raw. Foto: Tomáš Hudolín

 

Mlsná kavka

Mlsná kavka Foto: Dominik www.Bouma.czSokolovská 327, Praha 8

www.mlsnakavka.cz

Mlsná kavka je vegetariánská oáza. Nebojí se tu dost často změnit kompletně celé menu, takže se nezačnete nudit, ani pokud sem chodíte často. Kromě stálé nabídky a poledního menu nabízí Mlsná kavka taky nedělní brunch, kde můžete za 250 korun hodovat u vegetariánského bufetu. Kromě výroby dobrého jídla se v Mlsné kavce věnují šíření dobra, a tak tu zaměstnávají lidi se znevýhodněním na trhu práce, podávají fair trade kávu, a když se přihlásíte na některý z kurzů vaření, který tu pořádají, část výtěžku kurzu půjde na podporu Fóra 50 % usilujícího o vyrovnané zastoupení mužů a žen ve veřejném životě.

Článek

Mlsná kavka

Vegetariánská restaurace Mlsná kavka trénuje s chutí

Zdá se, že Karlín to nevzdal. Mění se. Atmosféra je příjemná asi jako dlouhý ospalý nedělní brunch s douškem osvěžujícího sektu. Víkendová nálada v Mlsná kavce.

Autor: Anna Junková, převzato z blogu Thinkfood.cz

Videa

reklama

reklama