Kam vyrazit v Praze na burgery?

Kam v Praze na burgery? Cafe Palanda Foto:
Kam v Praze na burgery? Cafe Palanda
Foto: All

Pořádný burger si můžete dát skoro na každém rohu. Ale ne všude vám bude chutnat. Provedli jsme průzkum v terénu i na holešovickém Street Food Festivalu a tady je naše doporučení na místa, kde mají šťavnaté, správně propečené maso a na povrchu křupavou a uvnitř krásně vláčnou briošku.

Dish {fine burger bistro}

Římská 29, Praha 2

www.dish.cz

Když burger, tak rozhodně v Dishi. V jejich široké nabídce nemůžete sáhnout vedle, burgery tu mají prostě vynikající. A bistro hranolky jsou nepřekonatelné. Omlácené talíře po něčí babičce dokreslují ‚modern vintage‘ atmosféru podniku, a únětické pivo si s burgery rozumí. Mají tu taky speciální gin & tonic menu a burger si tu mohou dát i vegetariáni, třeba ten z červené řepy. Než sem vyrazíte, určitě si udělejte rezervaci, narváno bývá skoro pořád. A jestli se vám nikam nechce, nechte burger přijít k sobě a objednejte si ho domů.

Dish {fine burger bistro}

Dish {fine burger bistro}. Foto:archiv

Článek

Dish fine burger bistro

V Dish fine burger bistru je to prostě fajn

Burgery mám ráda a občas si na ně zajdu, ale od té doby, co jsem na Vinohradech objevila malé bistro Dish, tak se frekvence mého "občas" dosti zvýšila. Skvělé maso ...

 

The TavernThe Tavern

Chopinova 26, Praha 2

www.thetavern.cz

Hlavní výhodou The Tavern je skvělá neformální atmosféra. Obsluha je milá a výřečná. Když nemají volné místo, vezmou si váš telefon a zavolají, až se místo uvolní, zatímco vy se třeba procházíte po parku. Když nám tu číšník chtěl ke stolu někoho přisadit, nejdřív nám o nových známých něco prozradil, včetně možných témat k hovoru. Burgery jsou tu senzační. Nabídka se často obměňuje a objevují se v ní sezonní speciality. Obdivuhodná je škála míchaných drinků. Úterý, středy a neděle jsou v The Tavern bez rezervace, tak neváhejte a vyražte!

Cafe Palanda

Zlatnická 11, Praha 1

www.cafepalanda.cz

V Palandě mají jednoduchou kuchyni postavenou na masitých jídlech, právě burgerech a biftecích. Restaurace svou burgerovou kariéru odstartovala dvěma peckami – Caesar Chicken Burgerem a Royal Bacon Cheese Burgerem. Byly tak žádané, že se nabídka burgerů rozšířila. Kromě evergreenů si zde můžete dát i exotičtější variace, třeba Chicken Tandoori Burger, jemně pikantní kuřecí burger s jogurtovým dipem, cibulkou, koriandrem a limetkou, nebo Chicken Banh Mi Sandwich, marinované kuřecí prsíčko s bílou ředkví a mrkví naloženou v rýžovém octě s kachní paštikou koriandrem. Jakkoli nejsem přítelem přeplácaných a překombinovaných burgerů, v Palandě mají na balanc chutí očko.

Cafe Palanda

Cafe Palanda. Foto:archiv

 

Krystal Mozaika Bistro

Krystal Mozaika BistroSokolovská 99, Praha 8

www.krystal-bistro.cz

Tohle bistro francouzského střihu se nespecializuje na burgery. Přesto je tu umí na výbornou. Můžete si vybrat ze dvou velikostí: 150 a 300 gramů, podle toho, na kolik si troufnete. Do výběru tenhle podnik zařazuji jako místo, kam zajít na formálnější večeři – můžete sem vzít mámu na večeři, když má narozeniny, a burger tu můžete klidně jíst příborem. Kromě hovězího si tu můžete dát i burger jehněčí. Neburgerová nabídka je sezonní a rovněž velmi sympatická.

We Are/Burgers

www.facebook.com/weareburgers

Dali byste si třeba burger s chřestovo-parmezánovou omeletou? Tak si pohlídejte, kdy a kde se objeví stánek We Are/Burgers. We Are/Burgers není místo. Je to stánek a jsou to kluci, které burgery prostě baví a nebojí se do nich vnést pořádnou dávku invence. Jestli je někde potkáte, čeká vás pravá burgerová radost.

We Are / Burgers

We Are/Burgers. Foto:archiv

 

Autor: Anna Junková; převzato z blogu Thinkfood.cz

Videa

reklama

reklama