Honey, Honey, Honey

Bohemia Honey Foto:
Bohemia Honey
Foto: Archiv RUDOLF JELÍNEK

Když se řekne RUDOLF JELÍNEK, většině lidí se okamžitě vybaví slovo slivovice. Co se však stane, když se švestkový destilát spojí s lipovým medem? Odpověď se jmenuje Bohemia Honey.

Tento likér v sobě spojuje tradiční chuť tříleté bílé slivovice, vůni švestek a jemnou chuť a vůni lipového medu. A že se jedná opravdu o medový likér dokazuje podíl toho "včelího zlata". Na 1 litr likéru Bohemia Honey připadá 130 gramů lipového medu českého původu.

Ačkoli se na první pohled může zdát, že smíchat slivovici s medem není nic složitého, opak je pravdou. „Připravili jsme plně přírodní produkt, který obsahuje vyvážené množství všech složek. Téměř rok jsme kombinovali, zkoušeli a testovali tu správnou souhru chuti, vůně a barvy“,představuje Bohemia Honey Miroslav Motyčka, obchodní a marketingový ředitel společnosti RUDOLF JELÍNEK

Bohemia Honey Foto:

Bohemia Honey                                                                          Foto: Archiv RUDOLF JELÍNEK

Okolnosti přípravy likéru nám popsali zástupci z výroby, kteří měli vývoj ve společnosti RUDOLF JELÍNEK na starosti. V první fázi bylo nutné určit, jaké množství medu bude likér obsahovat, aby dosáhli optimální vyváženosti a jedinečnosti chuti. V další fázi byl rozhodující výběr medu. Prozradili, že se jim neosvědčil med smíšený, lesní a ani speciality typu pohankového medu. Zelenou dostal až med lipový, který zajistil v kombinaci se slivovicí nejlepší chuť.

Bohemia Honey Foto:

Jelikož slivovice i med jsou čistě přírodní produkty, bylo zapotřebí, aby se navrhl celý proces výroby tak, aby nedocházelo k nežádoucím usazeninám. Med se ve slivovici dlouhodobě maceruje - díky tomu získává výsledný Bohemia Honey svou úžasnou chuť a vůni - a jeho nerozpuštěné zbytky se následně odfiltrují. O příjemnou nazlátlou barvu se pak postará kapka karamelu. Poté nápoj zraje v tancích, kde dojde ke sladění chutí a vůní a „zakulacení“ likéru.

A kde se vzala inspirace k výrobě Bohemia Honey? Překvapivě až za oceánem. Obchodníkům společnosti neuniklo, že poslední dobou stoupá v USA zájem o lihoviny s medovou příchutí. A jelikož chtěli být o krok před českou konkurencí a nabídnout zdejším zákazníkům něco jedinečného, vznikl Bohemia Honey. Netradiční vzhled a chuť podtrhuje tradiční design lahve – budík – typický pro výrobky značky R. JELÍNEK.   

Nejnovější přírůstek do rodiny společnosti RUDOLF JELÍNEK si nejlépe vychutnáte mírně vychlazený a na ledu, aby došlo k dokonalému rozvinutí jeho vůně a chuti.

A pomyslná třešnička na závěr? Tou je televizní spot, který se natáčel přímo v sadech likérky Rudolf Jelínek. O hudbu se postaral Jan P. Muchow, přední český hudebník a skladatel. Jeho píseň, připravenou speciálně pro Bohemia Honey, nedostane z hlavy :) Prostě honey, honey, honey:

 


Další informace najdete na www.rjelinek.cz

Videa

reklama

reklama