Bohatý Bujón pro ještě bohatší chuť vašich jídel

Knorr Bohatý bujón  Foto:
Knorr Bohatý bujón
Foto: archiv Knorr

Nemáte čas „táhnout“ doma vývar několik hodin? Podobnou službu vám udělá ten koupený, jehož výroba byla inspirována nestárnoucím způsobem tvorby vývaru, a to společným pomalým vařením všech ingrediencí.

Ani zapálené kuchařky se nemusí bát této tradiční zkratky. I v případě bujónu byste však měli vybírat pozorně - stejně jako ostatní ingredience. Dnes se podíváme na Knorr Bohaté Bujóny, které chutnají stejně jako ty doma připravené.

Spousta kuchařů a kuchařek má stále proti použití bujónu v kuchyni mnoho předsudků, ale tak jako se vyvíjí okolní svět, i bujóny ušly od dob „přidaného glutamátu a umělých chemických látek“ velký kus cesty. Knorr bujóny se používají nejen v domácnostech, ale pravidelně je na pomoc berou i do profesionálních kuchyní v restauracích po celé zemi, protože jejich vysoká kvalita odpovídá těm nejvyšším nárokům.

Knorr Bohatý bujón 2

V Bohatém Bujónu najdete kromě pečlivě vybrané zeleniny a koření i kvalitní maso a masové výtažky, které dodají jídlu intenzivnější chuť. Navíc je vyroben bez umělých barviv a přidaného glutamátu sodného, zároveň obsahuje správné množství soli k uchování výrobku (sůl zde plní funkci konzervantu a stabilizátoru).

Z kostky do kalíšku

Knorr Bohatý bujón 3

Knorr bujóny v kalíšku jsou revolucí v oblasti bujónů jako takových – kalíšky plněné želé koncentrovaným bujónem v příchutích hovězí, kuřecí, zeleninový a na guláš se díky své konzistenci rychleji rozpouští v jídle.

Konzistence Bohatých bujónů je dána přidanými látkami přírodního původu.

Knorr Bohatý bujón můžete po otevření skladovat v lednici po dobu 3 dnů.

Knorr Bohaté bujóny v kalíšku  Foto: archiv Knorr

Knorr Bohaté bujóny v kalíšku. Foto: archiv Knorr

Sušení jako přirozený způsob konzervace potravin

Kromě bujónů najdeme u značky Knorr další produkty, které se pyšní vysokou kvalitou a pomáhají usnadnit přípravu jídel. K dostání je řada polévek, které jsou díky tradičnímu způsobu uchování potravin – sušení – stejně delikátní jako polévky vařené doma z nakoupených surovin. Knorr šéfkuchaři společně s farmáři dbají na to, aby zelenina určená pro přípravu polévek byla sklízena v ideálním období a sušena šetrným způsobem tak, aby si zachovala skvělou a intenzivní chuť a zároveň co nejvíce vitamínů.

Knorr krémové polévky Foto: archiv Knorr

Knorr krémové polévky. Foto: archiv Knorr

Unilever myslí na budoucnost našich dětí

Koupí a používáním produktů Knorr navíc děláte dobrý skutek pro své okolí a životní prostředí. Společnost Unilever, která je výrobcem produktů Knorr, se zavázala postupně naplňovat svůj plán udržitelného rozvoje, ve kterém chce do roku 2020 dosáhnout tří hlavních cílů:

1) zlepšit zdraví a životní styl 1 miliardy lidí

2) snížit svůj dopad na životní prostředí na polovinu

3) získávat 100 % zemědělských surovin z udržitelných zdrojů

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Videa

reklama

reklama